přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. února 2010, 20:45

Bába druhý v Brně, Straková třetí

Dva domácí výškaři vystoupali na stupně vítězů 15. ročníku Brněnské laťky. Svá loňská prvenství obhájili Rus Dmitrik a Španělka Beitiaová.

Jaroslav Bába obsadil druhou příčku na Brněnské laťce, když skočil 228 cm a vyrovnal tak svůj nejlepší výkon v dosavadní sezoně. Už jistý účastník březnového HMS v katarském Dauhá nestačil pouze na loňského vítěze Alexeje Dmitrika, který se sice zachraňoval až třetím pokusem na výškách 224 a 228 cm, hned vzápětí však přidal i 231 cm, což se nikomu jinému nepovedlo. Dmitrik si pak nechal nastavit výšku 235 cm a po dvou nezdarech zkusil ještě o 3 cm přidat, ale ani to k úspěchu nevedlo.
Oba nejlepší své konkurenty opravdu výrazně předčili, na třetí příčku stačilo Jamiemu Nietovi z USA skočit 220 cm na první pokus.


Bába při HMS ve Valencii, foto: www.graf.cz

V ženské kategorii obhájila loňské prvenství Španělka Ruth Beitiaová, která jako jediná skočila 195 a následně i 198 cm. Na úrovni svého osobního rekordu o čtyři centimetry výše však už stříbrná medailistka z loňského HME úspěšná nebyla. Druhá skončila Kanaďanka Nicole Forresterová, kterou před českou jedničkou Ivou Strakovou upřednostnil lepší zápis na jejich společném dnešním maximu 192 cm. Také Straková tak stejně jako Bába zopakovala svůj nejlepší letošní výkon a potvrdila limit pro HMS v katarském Dauhá. Další domácí zástupkyně Oldřiška Marešová obsadila se 185 cm dělenou pátou příčku, Barbora Laláková byla s výkonem 180 cm osmá.

Výsledky 15. ročníku Brněnské laťky zde.

Adam Pražák

Vytisknout