přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. listopadu 2005, 17:14

Bába dává tentokrát přednost horám před teplem

V přípravném období před nadcházející halovou sezonou výškař Jaroslav Bába proti tradici vynechá soustředění na Kanárských ostrovech.


                    

                    Foto: www.smacz.com

Pátý výškař mistrovství světa v Helsinkách pro tento podzim zvolil dva stěžejní pobyty v horském prostředí. Konec října strávil v Karlově pod Pradědem se zaměřením na objemovou část přípravy. Soustředění v nitru Jeseníků předcházela zasloužená dovolená v Egyptě, kde se Jaroslav rekreoval společně se svou přítelkyní, juniorskou mistryní světa a Evropy v dálce Denisou Ščerbovou.

Jediný volný den před další částí přípravy využil český rekordman k návštěvě své sestry v Jablonci nad Nisou a v současné době se už soustřeďuje ve vysokohorském středisku ve Vysokých Tatrách. Pobyt si zítra zpestří návštěvou Brna, kde se na veletrhu Sport Life bude podílet na prezentaci simulátoru chůze do schodů, světové novinky v oblasti fitness.

Závěr přípravy Bába stráví v Bratislavě, aby se už naplno sžil s halovým prostředím. V blížící se zimní sezoně se třetí muž letošních světových tabulek představí domácímu publiku určitě 18. ledna na Ostravské laťce. O tři dny později pak na Hustopečském skákání bude navazovat na parádní vystoupení z loňského ročníku, v němž zvítězil výkonem 2.35 metru. Obhajovat prvenství přijede také 16. února do Jablonce nad Nisou.

Poslední únorový víkend se v největší domácí konkurenci Bába utká o titul mistra republiky ve Stromovce, halová sezona pak vyvrcholí světovým šampionátem v Moskvě (10.–12. března), kam jednadvacetiletý český reprezentant přicestuje jako úřadující bronzový medailista z této soutěže.

Tomáš Klement

Vytisknout