přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. března 2004, 17:57

Bába chce na olympiádě vybojovat medaili

Jaroslav Bába, čerstvý bronzový medailista z halového mistrovství světa již kuje plány na letní sezonu.

„S vývojem v letošní zimní sezoně jsem maximálně spokojený. Vytvořil jsem si nový osobní rekord 2.34 metru a měl jsem sérii závodů, kdy jsem skákal přes 2.30,“ zhodnotil na dnešní tiskové konferenci své působení v halové sezoně, jejímž vrcholem bylo právě mistrovství světa v Budapešti. Po zcela unikátní zimní sezoně se z neznámého mladíka stává výrazná osobnost současné světové výšky. Aktuálně se pohybuje na druhé pozici světových tabulek, výš dokázal letos skočit pouze Švéd Holm. A přičteme-li ke stabilním Bábovým výkonům bronz z právě proběhlého světového šampionátu, lze ho právem stavět do pozice jednoho z adeptů na olympijskou medaili.

„Samozřejmě bych i v létě rád, abych skákal vysoko. Přípravu budu pochopitelně směřovat k olympijským hrám v Aténách. Olympiáda je podle mne vrchol a sen každého sportovce, a pokud by se mi i tam podařilo bojovat o medaili, byl bych šťastný,“ rozkrývá své touhy svěřenec Aleše Dudy.

V přípravném období se Jaroslav Bába rozhodl pro tři tréninkové kempy. První čtrnáctidenní soustředění proběhne na Kanárských ostrovech, v polovině dubna se chystá na týden do hor. „Pravděpodobně zvolíme Tatry a na poslední fázi přípravy vyrazíme na soustředění do Maďarska, do Taty. Slyšel jsem, že tam jsou skvělé tréninkové podmínky,“ upřesnil Bába.

„Se závody chci začít až v polovině června tak, aby forma gradovala na olympijských hrách. I v letošní zimní sezoně jsem si ověřil, že na světovém šampionátu už to šlo pomalu dolů. Musíme to s trenérem správně načasovat,“ objasnil své závodní plány na léto a dodal: „předpokládám, že půjdu tak tři nebo čtyři závody a mistrovství republiky, víc ne.“

S nadcházející letní sezonou začal český výškař spolupracovat s novou sportovní marketingovou agenturou SMA. Jedním ze společníků agentury a zároveň členem týmu SMA je další český výškař Jan Janků, patří sem i překážkářky Zuzana Bergrová a Lucie Martincová a tyčkařka Kateřina Baďurová.Karolína Farská

Vytisknout