Bába: asi nestihnu ani venek

24. února 2006, 19:03

Zranění výškaře Jaroslava Báby si vyžádá dlouhou rekonvalescenci, jeho start na letním mistrovství Evropy je vážně ohrožen.

"Sešili mi vazy, mám dvě jizvy na obou stranách, našroubovali mi tam šroubeček a šest týdnů s tím nemohu hýbat. Pak mě čeká ještě dlouhá rehabilitace. Za čtyři měsíce bych mohl začít naplno trénovat," doufá výškař Jaroslav Bába a smutně pokukuje po své levé noze sevřené ve slušivé plastikové dlaze. Zranění z mítinku ve Weinheimu ho tak nejspíš připraví i o možnost startovat v Göteborgu. "Třeba se podaří měsíc potrénovat, udělat nějakou přípravu a začít závodit...Třeba to půjde, ale spíš se musím smířit s tím, že vynechám i venkovní sezonu a připravím se opět na halu  za rok," říká smířeně bronzový  medailista  olympiády v Aténách. Jak se ale říká, všechno zlé je pro něco dobré. Bába bude moci napřít všechnu energii na smazání restů z minulosti. "Asi narážíte na to, že bych si měl dodělat maturitu, že? No, jo, už jsem do těch knížek nahlížel", uzavírá s trpkým úsměvem nepříliš oblíbené téma.

I přes zranění si Bába nenechá ujít víkendové mistrovství republiky v hale. Zúčastní se ho ale samozřejmě pouze jako divák. "Těším se na výšku mužů a pochopitelně dálku žen (úsměv). Ale těch disciplín, kde se bude bojovat o limity bude hodně. Snad se jich podaří zlomit co nejvíc a výprava do Moskvy bude co nejpočetnější," přeje si podobně jako my ostatní Jaroslav Bába, toho času rekonvalescent.         

Adam Pražák
Vytisknout

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí