přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. února 2006, 19:03

Bába: asi nestihnu ani venek

Zranění výškaře Jaroslava Báby si vyžádá dlouhou rekonvalescenci, jeho start na letním mistrovství Evropy je vážně ohrožen.

"Sešili mi vazy, mám dvě jizvy na obou stranách, našroubovali mi tam šroubeček a šest týdnů s tím nemohu hýbat. Pak mě čeká ještě dlouhá rehabilitace. Za čtyři měsíce bych mohl začít naplno trénovat," doufá výškař Jaroslav Bába a smutně pokukuje po své levé noze sevřené ve slušivé plastikové dlaze. Zranění z mítinku ve Weinheimu ho tak nejspíš připraví i o možnost startovat v Göteborgu. "Třeba se podaří měsíc potrénovat, udělat nějakou přípravu a začít závodit...Třeba to půjde, ale spíš se musím smířit s tím, že vynechám i venkovní sezonu a připravím se opět na halu  za rok," říká smířeně bronzový  medailista  olympiády v Aténách. Jak se ale říká, všechno zlé je pro něco dobré. Bába bude moci napřít všechnu energii na smazání restů z minulosti. "Asi narážíte na to, že bych si měl dodělat maturitu, že? No, jo, už jsem do těch knížek nahlížel", uzavírá s trpkým úsměvem nepříliš oblíbené téma.

I přes zranění si Bába nenechá ujít víkendové mistrovství republiky v hale. Zúčastní se ho ale samozřejmě pouze jako divák. "Těším se na výšku mužů a pochopitelně dálku žen (úsměv). Ale těch disciplín, kde se bude bojovat o limity bude hodně. Snad se jich podaří zlomit co nejvíc a výprava do Moskvy bude co nejpočetnější," přeje si podobně jako my ostatní Jaroslav Bába, toho času rekonvalescent.         

Adam Pražák

Vytisknout