přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. března 2004, 12:47

Atletka Deversová zahájila tažení za dvěma tituly

Americká sprinterka Gail Deversová zahájila své tažení za dvěma zlatými medailemi na halovém mistrovství světa.

Do Budapešti sice dorazila teprve ve čtvrtek, ale časový posun zvládla bez potíží a dnes ráno dosáhla v rozbězích na 60 metrů nejrychlejšího času 7,15 sekundy. Sedmatřicetiletá atletka bude usilovat o titul také na překážkách poté, co nedávno získala tento 'double' na národním šampionátu. Druhým místem v rozběhu za Deversovou si postup vybojovala další veteránka, třiačtyřicetiletá jamajská rodačka Merlene Otteyová, která reprezentuje Slovinsko. Stejný čas jako americká favoritka zaběhla její velká francouzská rivalka Christine Arronová.
Na mužské šedesátce byl v rozběhu nejrychlejší Američan Shawn Crawford. Bývalý halový mistr světa v běhu na 200 metrů proběhl cílem v čase 6,52 sekundy a o čtyři setiny pokořil na dálku Brita Jasona Gardenera, považovaného za hlavního adepta na titul. V kvalifikaci dálkařů potvrdil své ambice Američan Savante Stringfellow, kterému stačil jeden pokus k postupu do finále. Výkonem 831 centimetrů zaostal jen o deset centimetrů za vlastním světovým maximem letošní sezony. Vedení v sedmiboji se po úvodním běhu na 60 metrů překážek ujala Karin Ruckstuhlová z Nizozemska. Jako první česká atletka se na šampionátu představí trojskokanka Šárka Kašpárková, která bude ve skupině A bojovat od 12:15 o postup do finále.

Výsledky:
Ženy:
Sedmiboj po první disciplíně: 1. Ruckstuhlová (Niz.) 1041 b. (60 m př.: 8,39), 2. Dobrynská (Ukr.) a Gomesová (Portug.) obě 1021 (8,48).

Kvalifikace:
Muži: Dálka (postupující do finále): 1. Stringfellow (USA) 831, 2.Beckford (Jam.) 822, 3. Škurlatov (Rus.) 807, 4. Tarus (Rum.) 806, 5. Pedroso (Kuba) 802, 6. Zjuskov (Ukr.) 800, 7. Tomlinson (Brit.) 796, 8. Sosunov (Rus.) 796. 

                                                                                                ČTK