přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. července 2010, 10:53

Atletika v tempu nepolevuje, závodí se „ostošest“

Přehled hlavních víkendových akcí s účastí českých reprezentantů. Hlavním tahákem je opět Diamantová liga, která tentokrát zavítá do britského Gatesheadu.

Už dnes večer jsou na programu dva závody řazené do evropského okruhu. Nepatrně dříve by se mělo začít v německém Biberach an der Riss, kde by se podle zveřejněné startovní listiny měli představit tři čeští závodníci. Ve stýplu to je Peter Mikulenka, v tyčce Romana Maláčová a na čtvrtce s překážkami Zuzana Bergrová, která má jako jediná z této trojice už splněný limit pro ME.

Další dva české zástupce evidujeme na mítinku v Barceloně. Příležitost okusit si atmosféru v dejišti nadcházejícího evropského šampionátu mají výškařka Iva Straková, jíž v sektoru čeká mj. i Blanka Vlašičová, a kladivář Lukáš Melich. Aby se sem však mohli na přelomu července a srpna vrátit, musí i oni nejprve vyhovět nominačnímu kritériu, které je v případě Strakové 192 cm a Melicha 76.5 m.

A ještě jeden páteční závod, začínající prakticky ve stejnou dobu, tedy okolo 18. hod,  jako dva předešlé. Koná se opět v Německu, a sice v Bottropu, za skutečně početné účasti Čechů. V dálce by se tak měli představit Roman Novotný, Štěpán Wagner a Jana Korešová, v disku Jan Marcell, na patnáctistovce Marcela Lustigová s Terezou Čapkovou a Tomáš Belada s Lukášem Kourkem.

Silné zastoupení bude česká atletika mít podle zatím předběžné startovky i na sobotním mítinku Diamantové ligy v Gatesheadu. Zde by měla být v akci jedna z amabasadorek celého seriálu Barbora Špotáková, jíž tentokrát do sektoru doprovodí i reprezentační kolegyně Jarmila Klimešová.
Další "diamantová" zkušenost po čtvrtečním Lausanne čeká také na výškaře Jaroslava Bábu, na čtvrtce si bude moci ověřit svou aktuální formu Denisa Rosolová a na stejně dlouhé trati, ale s překážkami, změří své síly s elitou i Zuzana Hejnová. V tyči by se pak měla představit Jiřina Ptáčníková.

Ještě v sobotu se v belgickém Heusdenu koná další významný mítink KBC nacht, zde by měly být startovní listiny zveřejněny během pátku. Trenér Michal Pogány pak potvrdil start dvé svěřenkyně Martiny Šestákové v maďarském Veszprému.  

Z domácích akcí upozorněme na 7. ročník tyčkařského závodu Kutnohorská laťka. "Hlavní hvězdou závodu před zrekonstruovaným chrámem sv. Barbory je Michal Balner, který letos posunul svůj venkovní osobák již  na 573 cm a v ideálním tyčkařském prostředí (i předpověď počasí vč. směru větru je  oproti minulým ročníkům dobrá) by se měl pokusit (i když neoficiálně) překonat  český rekord. Jeho současný držitel Adam Ptáček bude závodit také. Tradičně se představí i Roman Šebrle čekající na divokou kartu pro účast na ME v Barceloně, dále Adam Pašiak a další. V ženách se představí především česká reprezentantka Romana Maláčová, doplní jí mj. talentovaná Nikol Pikartová, která letos překonala již 4m a kutnohoračka Aneta Morysková s osobákem 380 cm," pozval na závod, který začíná v sobotu v 15 hod, jeho ředitel Zdeněk Lubenský.  

Adam Pražák

Vytisknout