přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Atletika s číslem "9" v prodeji

Od minulého týdne je k mání aktuální číslo specializovaného atletického měsíčníku. Co v něm najdete?

I v zářijovém vydání se vracíme ke dvěma mezinárodním vrcholům této atletické sezony. Nesledujeme přitom už tolik rovinu výsledkovou, ale pokoušíme se o pohledy, které by vám seniorské mistrovství Evropy a světový šampionát juniorů přiblížily z trochu jiných stran.

Poznatky přímo z göteborgského stadionu Ullevi tak na naši žádost sepsala trojice přítomných atletických odborníků. Miroslav Semerád se zaměřil na střední tratě, Petr Nemšovský zhodnotil horizontální skoky a sedmiboj zpracoval Milan Urban. Jejich příspěvky naleznete v příloze Atletika plus pod souhrnným názvem Pohledy z tribuny. V přední části časopisu pak Pavel Frček přidává postřehy, které posbíral při bedlivém sledování televizního přenosu. Na evropský šampionát vzpomíná v rozsáhlém rozhovoru (v němž však přišla řeč i na jiné zajímavé věci) také stříbrný medailista ve skoku vysokém Tomáš Janků, souhrn materiálů provázaných společným tématem „Göteborg“ doplňuje portrét Caroliny Klüftové. V poslední době neporazitelná vícebojařka, jejíž obliba je nejen ve švédské domovině takřka bezbřehá, získala i čestné místo na obálce zářijového vydání Atletiky.

Dát alespoň ochutnat z atmosféry mistrovství světa juniorů si klade za cíl reportáž nazvaná Z trenérských zápisníků. I zde jsme se drželi přesvědčení, že vícero očí dá události rozmanitější rozměr. Zda se to zdařilo, můžete posoudit sami z příspěvků Jiřího Lesáka, Michala Buzka a Petra Habáska. 

Nezapomněli jsme ani na dění na domácí půdě. Své mistrovské závody absolvovali v posledních týdnech žáci, závodníci do 22 let a také družstva. Pro časopis jsme ke každému z republikových šampionátů připravili zvláštní materiál, výsledkový souhrn hledejte jako obvykle v příloze.

A co nabízíme dál? Je toho hodně, vždyť zatím jsme letem světem prolistovali sotva polovinou obsahu. V té zbývající na váš čekají materiály, které by vám měly sloužit jako pomocník a rádce ve vlastních sportovních aktivitách. Pokračují tradiční seriály věnované tréninku, kondici, výživě...

Věříme, že časopis uspokojí vaše náročné požadavky a budeme se těšit zase příště. Pokud se nestane nic zcela mimořádného, vydejte se za svým trafikantem v druhé půli října. A nebo ještě lépe, předplaťte si Atletiku a skryti před rozmary podzimního počasí, vyčkejte zazvonění vašeho poštovního doručovatele (jak nás poučila kinematografie, zvoní vždycky dvakrát!).

Adam Pražák

Vytisknout