přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. září 2010, 11:14

Atletika pro děti vrcholí letos v Kladně

Kladenský atletický stadion Sletiště bude v pátek 24. září hostit závěrečný díl doprovodného programu letošního prvního ročníku Atletiky pro děti.

Český atletický svaz společně s Klubem sportovních novinářů a atletickým oddílem TEPO Kladno připravil pro děti zábavné atletické odpoledne.

Od 15 do 18 hodin budou na Sletišti probíhat atletické soutěže. Děti si budou moci vyzkoušet překážkový běh, hod oštěpem, skok daleký z místa, slalomový běh, přeskoky na žíněnce, hod medicinbalem, běh přes žebřík a hod raketkou na cíl. Všech osm disciplín budou ratolesti absolvovat s lehkými hravými atletickými pomůckami přizpůsobenými jim na míru.


foto: www.graf.cz 

Vstup je zdarma, zváni jsou všechny děti i jejich rodiče, kteří si chtějí vyzkoušet hravé atletické disciplíny a zasportovat si s kamarády. Malí závodníčci budou za své úsilí odměněni diplomy a drobnými dárky. Povzbudit malé atlety přijedou i patroni projektu Barbora Špotáková, Jan Železný a Tomáš Dvořák. Patroni přislíbili autogramiádu, ale také exhibici v hodu oštěpem na cíl.

Program:
15:00 - 18:00 ATLETICKÉ SOUTĚŽE PRO DĚTI

Disciplíny: překážkový běh, hod oštěpem, skok daleký z místa, slalomový běh, přeskoky na žíněnce, hod medicinbalem, běh přes žebřík, hod raketkou na cíl
15:30 - Exhibice atletů ze Sportovního klubu Jedličkova ústavu v Praze
15:45 - Předání darovacího šeku Sportovnímu klubu Jedličkova ústavu v Praze
16:00 - Exhibice Báry Špotákové, Jana Železného a Tomáše Dvořáka v hodu oštěpem na cíl
16:15 - Předání ceny vítězi exhibičního souboje
16:30 - Autogramiáda Špotákové, Železného, Dvořáka a Františka Serbuse ze Sportovního klubu Jedličkova ústavu.

------------------------------------------------------------------------------------------
Atletika pro děti je nový projekt Českého atletického svazu, který byl odstartován v květnu tohoto roku. Cílem programu je nabídnout rodičům a jejich dětem novou volnočasovou aktivitu v podobě pravidelných atletických kroužků a zároveň podpořit sportovní přípravu nejmladších dětí od pěti do jedenácti let v oddílech a klubech. V současné době probíhají nábory dětí do atletických školek a přípravek. Projekt podporují patroni Jan Železný, Tomáš Dvořák a Barbora Špotáková. Český atletický svaz pořádá také doprovodné akce Atletiky pro děti, v rámci kterých si hravé atletické disciplíny může vyzkoušet široká veřejnost a rodiče se pak mohou rozhodnout, zda děti do kroužků přihlásí. Závěrečnou akcí doprovodného programu je letos Atletika pro děti v Kladně na Sletišti v pátek 24. září. Více informací o projektu najdete na www.atletikaprodeti.cz.

Karolína Farská

Vytisknout