přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. dubna 2011, 16:25

Atletika pro děti v Ústeckém kraji vstupuje do druhého ročníku

„Staň se atletickou nadějí Ústeckého kraje“ – takový podtitul letos dostaly doprovodné akce Atletiky pro děti na severu Čech.

Projekt Českého atletického svazu měl v loňském roce obrovskou pozitivní odezvu u rodičů a jejich ratolestí. O nevídaném zájmu svědčí nejen hojná účast na doprovodných akcích, ale také vzrůstající tendence pravidelně sportujících ratolestí v oddílech a klubech.

Ústecký kraj se i v letošním roce rozhodl podpořit Atletiku pro děti, a tak na závodění s příjemnými atletickými pomůckami se mohou těšit děti z mnoha koutů tohoto regionu. Zároveň podpoří Ústecký kraj i vybrané atletické oddíly či školky a školy, kterým budou předány atletické sady. Cílem je především podpořit pravidelné  a zdravé sportování dětí.

Jak říká hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová, díky speciálním sadám se sportování a konkrétně atletika promění také v zábavu. „Společný projekt Českého atletického svazu a Ústeckého kraje přinese dětem už od mateřských škol hravé atletické disciplíny a mnohé jistě přiláká v pozdějším věku k opravdové atletice a bojům o medaile. Peníze, které do tohoto projektu vložil Ústecký kraj, pomohou  rozhodně dobré věci. Vloni jsme spolu s ČAS rozdali pět atletických sad, pro letošek je máme připravené ve stejném počtu,“ dodává představitelka regionu. „Jsme rádi, že můžeme pokračovat v trendu minulého roku a že atletika určená dětem se díky podpoře paní hejtmanky v Ústeckém kraji opět rozroste,“ říká předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník.

V sobotu 16. dubna v rámci Dne Země v Zooparku v Chomutově čeká na děti první doprovodná atletická akce. Tentokrát do Chomutova zavítá podpořit nejmenší sportovce nejlepší česká překážkářka Zuzana Hejnová. O čtrnáct dní později, tedy 30. dubna, potěší Atletika pro děti lounské příznivce při Memoriálu Karla Raise. Na 28. května se mohou těšit děti z krajského města. Ve ZOO Ústí nad Labem při Dni dětí bude nejmenším fandit nejlepší česká diskařka Věra Cechlová. Na září se pak mohou těšit děti z Děčína a Litoměřic či Štětí.

Program projektu Atletika pro děti v Ústeckém kraji
16. dubna – Den Země v Podkrušnohorském zooparku Chomutov,
30. dubna – Memoriál Karla Raise v Lounech – jedna atletická sada pro pořádající oddíl (schváleno městem Loun)
28. května – Den dětí v ZOO Ústí nad Labem,
2. června – Atletika pro děti aneb Staň se atletickou nadějí Ústeckého kraje na Městském stadionu v  Ústí nad Labem - Bukově - jedna atletická sada pro cílový subjekt navržený městem Teplice,
září – Děčín -  atletická sada pro cílový subjekt navržený městem Děčín,
září – Litoměřice / Štětí - jedna atletická sada pro cílový subjekt navržený městem Litoměřice.

Příjemce poslední atletické sady bude vybrán v průběhu roku.
 
Více o projektu najdete na www.atletikaprodeti.cz.

Karolína Farská

Vytisknout