přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. května 2011, 18:43

Atletika pro děti startuje i na Jižním Městě

Jedenáctý pražský obvod se stává partnerským městem projektu Českého atletického svazu Atletika pro děti. Díky podpoře místní radnice budou na největším pražském sídlišti moci sportovat s atletikou děti ze sedmi mateřských a sedmi základních škol.

Jejich zástupcům byly dnes slavnostně předány sady atletického nářadí a náčiní určené pro atletické kroužky z rukou starosty městské části Praha 11 Dalibora Mlejnského a předsedy ČAS Libora Varhaníka.

Základy hravé atletiky obohatí dětem do konce školního roku hodiny tělesné výchovy, pobyt ve školce a v družině. Od září se na malé sportovce budou těšit učitelé – trenéři v nově otevřených speciálních atletických kroužcích. Slavnostní předání atletických sad, se kterými budou děti sportovat a praktický seminář Českého atletického svazu pro učitele proběhl dnes v základní škole Donovalská. A školáci z této základní školy byli dnes prvními, kteří si atletické sady vyzkoušeli i prakticky. Největší úspěch u dětí sklidil hod raketkou a medicinbalem, ale líbily se i atletické pěnové oštěpy a překážky.

Městská část Praha 11 na projekt vyčlenila ze svého rozpočtu 600 tisíc korun. „Základním a mateřským školám byl projekt prezentován a ty školy, které měly zájem, se přihlásily a byly do projektu zařazeny. Podle zájmu škol byla potom také nastavena finanční dotace radnice Prahy 11,“ vysvětlil starosta Jižního Města Dalibor Mlejnský. Atletické sady budou děti využívat nejen v atletických kroužcích, ale také například ve školní družině. Radnici jde totiž o maximální efektivitu využití pro co nejvíce dětí. „Chtěli bychom docílit toho, aby projektem Atletika pro děti v horizontu pěti let prošli všichni žáci mladšího školního věku a předškoláci. Věříme, že se nám to podaří,“ doplnil Mlejnský.
Městská část Praha 11 je jedna z mladších pražských městských částí, nejen co do vzniku, ale také strukturou obyvatel s velkým množstvím rodin s malými dětmi. Právě jim a široké veřejnosti se Atletika pro děti představí také v doprovodném programu v rámci oslav narozenin Jižního Města v září.

Navázaná spolupráce těší i předsedu Českého atletického svazu Libora Varhaníka:  „Jsem rád, že městská část Praha 11 letos podpoří náš projekt Atletika pro děti, který již druhým rokem běží v mnoha koutech České republiky. Ohlasy na Atletiku pro děti jsou velmi pozitivní jak ze strany rodičů, tak jejich ratolestí. Doufám, že i malé Pražánky naše zdravé a hravé sportování s modifikovanými atletickými pomůckami nadchne."

                                                Pavla Pražáková s přispěním Karolíny Farské