přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. září 2011, 17:32

Atletika pro děti opět vyvrcholí v Kladně

Stejně jako před rokem se uzavře druhý ročník projektu ČAS na kladenském Sletišti. Zváni jsou všichni příznivci královny sportu, malí i velcí, aby si přišli v pátek odpoledne zasportovat.

Připraveno je nejen osm disciplín dětem na míru ušitého osmiboje, ale i setkání a autogramiáda s atletickými hvězdami Bárou Špotákovou, Janem Železným, Tomášem Dvořákem a Petrem Svobodou, kteří projekt podporují.

Začíná se úderem 15. hodiny. Na všechny čeká maskot projektu, myšák Atík, aby představil osm disciplín našeho zábavného víceboje. Bude se běhat, skákat a házet na vícero způsobů. Děti si vyzkoušejí tyto disciplíny: překážkový běh, hod oštěpem, skok daleký z místa, slalomový běh, přeskoky na žíněnce, hod medicinbalem, běh přes žebřík, hod raketkou na cíl. Osmiboj šitý na míru malým sportovcům s námi děti budou moci absolvovat až do 18. hodiny.

Pro letošek jsme připravili jednu novou disciplínu, do které zapojíme i rodiče zúčastněných dětí. Budete si totiž moci vyzkoušet štafetu rodič-dítě. Tento blok soutěží začne v 16:30 a v patnáctiminutových intervalech budou po sobě následovat čtyři kategorie: rodič a dítě do čtyř, sedmi, devíti a jedenácti let. Hned po skončení jednotlivých bloků proběhne hodnocení a nikoho nemine drobná cena.

Co dalšího můžete na kladenském Sletišti absolvovat? Už chvíli po začátku soutěžení, v 15:30, budete mít možnost vidět exhibici atletů ze Sportovního klubu Jedličkova ústavu v Praze. Jen o čtvrt hodiny později, tedy v 15:45, bude těmto atletům a jejich klubu předán darovací šek.

V 16 hodin je na programu exhibice atletů - patronů našeho projektu: Báry Špotákové, Jana Železného, Tomáše Dvořáka a Petra Svobody, na kterou od 16:30 naváže jejich autogramiáda.

Vstup je zdarma. Malí závodníčci budou za své úsilí odměněni diplomy a drobnými dárky.

Pavla Pražáková, www.atletikaprodeti.cz

Program: 15:00 – 18:00 hod.

Atletické soutěže pro děti

Disciplíny:

překážkový běh, hod oštěpem, skok daleký z místa, slalomový běh, přeskoky na žíněnce, hod medicinbalem, běh přes žebřík, hod raketkou na cíl, štafeta rodič – dítě

15:30 hod.
Exhibice atletů ze Sportovního klubu Jedličkova ústavu v Praze

15:45 hod.
Předání darovacího šeku Sportovnímu klubu Jedličkova ústavu v Praze

16 hod.
Exhibice Báry Špotákové, Jana Železného, Tomáše Dvořáka a Petra Svobody

16:15 hod.
Předání ceny vítězi exhibičního souboje

16:30 hod.
Autogramiáda Špotákové, Železného, Dvořáka a Svobody