přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. ledna 2009, 12:46

Atletika o víkendu

Výhled na následující dny optikou atletických závodů a očekávaných událostí, které se k nim pojí.

Již dnes začíná v Otrokovicích dvoudenní mezinárodní halový mítink Obaly Morava. Organizátoři na svých stránkách www.mitink.cz slibují velký zážitek. „V nově zavedeném čtyřboji, který se koná pod patronátem trojnásobného mistra světa Tomáše Dvořáka, budou bojovat kromě českých reprezentantů Baara, Váchy a Nejedlého, také slovenský olympionik Dizdarevič a další reprezentant východního souseda Bician, ze severu přijede polská jednička Drózd, doplněný o Pleskotu, který nahradil zraněného Placzka. Veliký náboj bude mít i soutěž žen, tam se české špičce v sestavě Rosolová, Klučinová, Ogrodníková, Konvalinková postaví slovenská jednička Slaníčková. V ostatních disciplínách bude lákat především boj 8. z OH Novotného o limit na HME, zdatně by mu měl sekundovat další český reprezentant Wagner a také slovenští závodníci. Dálka a trojskok žen mají favoritku v dvojnásobné rekordmance mítinku Šestákové, která v dálce bude muset odolat čtyřbojařkám. Zajímavá bude výška mužů i žen, kde půjde nejen o vítězství, ale také o nominaci na světový mítink do Hustopečí a mezi největší favority budou patřit Nizozemec Nuijens a Slovák Kabelka, ale překvapit může i někdo z českých výškařů,“ vypočítává lákadla oficiální pozvánka s dovětkem, že poslední disciplínou mítinku i čtyřboje pak bude vrh koulí mužů, kde se bude chtít opět blýsknout Machura ml.
Mítink začíná v pátek v 15,30 hod sprinty na netradiční yardové vzdálenosti, ještě dnes je pak na programu výška, jejichž vítězové mají v případě překonání 220 cm u mužů a 190 cm v ženské kategorii přislíben start o den později na vysoce kvalitně obsazeném Hustopečském skákání.
V sobotu pak pokračují Obaly Morava druhou polovinou, v níž proběhnou soutěže ve skoku o tyči, horizontálních skocích a vrhu koulí. Program začíná v 11:30 hod.
Více informací v sekci ZAOSTŘENO NA… nebo na stránkách mítinku.

Také Hustopečské skákání je rozděleno do dvou dnů. Dnes se o prvenství utkají nejmladší kategorie, zítra pak ty starší se samozřejmým vrcholem ve zvučnými jmény protkaných soutěžích mužů a žen s mezinárodní konkurencí. Těšit se tak diváci mohou na vítězku prvního dílu Moravské výškařské Tour v Třinci Ukrajinku Viktorii Sťopinu, její krajanku a olympijskou vítězku ve víceboji Natalii Dobryňskou, letos již dvoumetrovou Němku Ariane Fridrichovou, druhého z mužského závodu v Třinci  Rusa Andreje Těrešina, ale také vyjma zraněné Dubnové na kompletní českou špičku, jíž už nyní doplňuje i nadějná Oldřiška Marešová. Ve hře jsou tak i limity pro HME, na které by z českých závodníků mohli zaútočit výškaři Ton, Janků a Laláková. Slavnostní zahájení mítinku je na programu v 15:30, ženy začnou skákat od 17, muži pak od 18,30 hod.
Více informací opět v sekci ZAOSTŘENO NA… nebo na www.skakani.cz, kde by měl běžet i online videopřenos z mítinku.

To však není z atletického víkendu vše. Zajímavé výsledky se mohou urodit i na menších závodech jako jsou krajské přebory či veřejný závod PAS, který dnes odpoledne hostí hala v Praze na Strahově.

Adam Pražák

Vytisknout