přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. února 2004, 15:21

Atletický mítink Brněnská laťka ozdobí kvalitní konkurence

Obhájce loňského prvenství Švéd Staffan Strand a český výškař Jaroslav Bába budou patřit k hlavním favoritům devátého ročníku Brněnské laťky.

Ta se uskuteční tento čtvrtek od 17:00 hodin v hale v Králově Poli. Kvalitu startovního pole podtrhuje skutečnost, že dalších šest přihlášených výškařů zdolalo 230 centimetrů. K ozdobám se zařadí Bělorus Genadij Moroz, jenž v posledních dvou ročnících Brněnské laťky překonal laťku vždy shodně ve výšce 230 centimetrů a loni mu tento výkon stačil na třetí a předloni na druhé místo. 

Stejnou hranici 230 cm už zdolal také Američan Terrance Woods a o jeden centimetr lepší osobní rekord má Slovinec Rozle Prezelj. "Z českých výškařů bych vyzvedl kromě Jaroslava Báby také účast Tomáše Janků a Svatoslava Tona, jenž se po zranění a roční přestávce rychle dostal do vrcholné formy," uvedl ředitel mítinku Ctibor Nezdařil.

Na rozdíl od minulých ročníků čekají na nejlepší tři výškaře peněžité odměny ve výši 600, 400 a 300 euro a ještě další výkonnostní finanční bonusy, které začínají od zdolání 225 centimetrů. Vítěz mítinku ještě obdrží zlatou laťku. 

Předehru už od 14:00 hodin obstará závod žen, v němž se na startu sejdou nejlepší české výškařky doplněné o Maďarku Bernadett Bodiovou a Slovenku Dianu Lázničkovou. Hlavní favoritkou je Zuzana Hlavoňová. "Původně jsme chtěli uspořádat pouze doplňkový závod žen. Vzhledem k nedostatku závodů v současném období se nám ale nečekaně přihlásily všechny naše nejlepší výškařky, které chtějí splnit limit ke startu na mistrovství světa v Budapešti," dodal Nezdařil.

                                                                                                      ČTK