Atletické anketě ve Francii dominovali překážkáři

Finalista OH v Aténách na 110 m překážek Ladji Doucouré zvítězil v anketě o nejlepšího atleta Francie pro rok 2004 těsně před dalším překážkářem Namanem Keitou.

Součtem 1751 hlasů předčil Doucouré svého kolegu o 25 bodů. Zatímco Keita v olympijském finále na 400 m překážek vybojoval bronzovou medaili, Doucouré ve finále „stodesítky“ po vítězstvích ve všech předchozích fázích soutěže doběhl na posledním osmém místě. O jeho vítězství v anketě rozhodlo zřejmě dvojnásobné překonání národního rekordu časem. Na olympiádu jednadvacetiletý atlet dokonale načasoval formu, už v rozběhu časem 13.18 ubral z letitého francouzského rekordu 2 setiny, v semifinále pak prolétl trať za vynikajících 13.06.

Na třetím místě v anketě francouzského atletického magazínu skončila sprinterka Chrisitne Arronová ziskem 1063 bodů. Evropská rekordmanka na 100 metrů v nejkratším sprintu na OH v Aténách vypadla v semifinále, ve štafetě 4x100 metrů donesla kolík do cíle na bronzové pozici. Spolu s Namanem Keitou získalo kvarteto žen jediné cenné kovy pro francouzskou atletickou výpravu v Aténách.

Nejlepší atleti Francie posledních dvou let - Eunice Barberová za rok 2003 a Stephane Diagana (2002) - skončili v letošním hlasování ve druhé desítce. Vícebojařka Barberová obsadila čtrnáctou a překážkář Diagana devatenáctou příčku.