přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Atletická sezona nepolevuje

Ani po mistrovství světa nezvolňuje atletické dění tempo a víkend bude opět nabitý prestižními soutěžemi domácí i mezinárodní scény.

Prolog posledního srpnového víkendu obstará už dnes večer proslulá Weltklasse v Curychu. Mítink Zlaté ligy tradičně bývá místem, kde se prezentují čerství vítězové olympiád a mistrovství světa, ale také příležitostí pro ty, kteří na vrcholných akcích neuspěli podle svých představ, aby si spravili náladu i reputaci.
Celkem ve 14 z 15 disciplín uvidíme mistry světa z Berlína, jedinou výjimkou je trojskok mužů, kde bude chybět Phillips Idowu. Vyváží jej však účast dvojice šampionů Allyson Felixová a Kerron Clement, kteří se místo své hlavní specializace představí na hladké čtvrtce. 
Chybět nebude ani kompletní čtveřice těch, kteří mají ještě šanci na podíl z milionového jackpotu Zlaté ligy: vytrvalec Bekele, sprinterky Stewartová (100 m) a Richardsová (400 m) a tyčkařka Isinbajevová, která zde bude chtít dát zapomenout na svůj kolaps z MS, kde ve finále neskočila svou základní výšku. Hlavní hvězdou mítinku, který od 20 hod přenáší program ČT2, je však fenomenální Usain Bolt. Českou atletiku bude zastupovat národní rekordman na trati 110 m př. Petr Svoboda, kterého čeká velmi podobné složení, jako ve finále MS.
Startovní listina Weltklasse zde.

Domácí scénou budou nejvýrazněji hýbat boje družstev, O víkendu se konají čtvrtá kola nižších soutěží a především republikový šampionát těch nejlepších, který v sobotu hostí jablonecký stadion. Soutěž začíná v 11 hod kladivem a až na výjimky se na ní představí celá česká elita.
Více o MČR družstev zde.

Výškařskou elitu čeká v německém Eberstadtu asi nejprestižnější skokanský mítink. V sobotu je od 14:30 hod na programu soutěž mužů s Jaroslavem Bábou, o den později se o dobrý výsledek popere Iva Straková. Více o mítinku zde. 

Adam Pražák

Vytisknout