přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. ledna 2017, 15:29

Atletická NEJ Jiřího Sýkory

Svá atletická NEJ nám prozradil desetibojař Jiří Sýkora.

Největší rival

Vyloženě největšího rivala nemám. Největším soupeřem je moje zdraví. V posledních dvou sezónách si to celkem vybírám.

Největší atletický kamarád

Těžko napsat pouze jedno jméno. S tréninkovým kolegou Honzou Doležalem trávíme hodně času, a to nejen na tréninku nebo na soustředěních, ale i mimo čas, který věnujeme atletice. Máme i pár společných koníčků.

Nejoblíbenější závod

Tady volím jednoznačně rakouský Götzis. Ten mítink má velkou tradici. Vždy tam panuje nepopsatelná atmosféra a mají skvěle sestavený časový pořad.

Nejoblíbenější stadion

I zde musím zmínit Götzis. Je hodně útulný a poznáte, že je uzpůsoben pro desetiboj.

Nejoblíbenější destinace na trénink

Moc rád jezdím do Potchefstroomu v Jihoafrické republice. Jsem typ, který by nejraději poznával na každém soustředění nové destinace, ale v Potchefstroomu byl klidně strávil celé přípravné období. Jsou tam skvělé podmínky pro přípravu.

Závod, na který nejraději vzpomínáš

Zatím je to jednoznačně mistrovství světa juniorů v americkém Eugene, kde se mi podařilo vyhrát titul. Podobných zážitků zatím za svůj atletický život nemám.

Největší zklamání

Tím je pro mě loňská olympiáda v Riu de Janeiru. Věděl jsem, že neodjíždím připravený na osobní rekord, ale disciplína od disciplíny mě ničila. Posledním hřebíčkem do rakve byly tři křížky v tyči. To mě dorazilo a zkazilo mi to radost z olympijského snu.

Tvoje nejsilnější stránka

Když se tak zamyslím, tak přeci jen umím zvládnout poslední disciplínu desetiboje tak, jak je potřeba pro danou chvíli. Vybavuji si tři momenty, kdy jsem si vylepšil na patnáctce osobní rekord o poměrně velký kus.

Pro co máš největší slabost

Rozhodně mám slabost pro svou přítelkyni, potom také pro dobré jídlo. Bohužel rád hodně jím, ale Honza Doležal je parťák i v tomhle směru. J

Nejoblíbenější činnost mimo atletiku

Rád si zahraju nějaké další sporty (golf, nohejbal, tenis). Mám rád regeneraci a relax. Mým koníčkem je focení. 

Petr Jelínek, foto: J. Kucharčík

Vytisknout