přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. června 2010, 10:18

Atletická Kinderiáda zná své letošní vítěze

DOPLNĚNO FOTO - V celostátním finále Kinderiády zvítězila ZŠ Hroznová Lhota a získává tak dotaci na opravu školního sportoviště.

Pod dohledem patronů Tomáše Dvořáka a Lídy Formanové vyvrcholil v úterý 22. června v Praze na Strahově 12. ročník atletické soutěže Kinderiáda. Na strahovském stadionu Přátelství soupeřilo v různých disciplínách 400 dětí ze 42 základních škol z celé republiky.

Po napínavém souboji nakonec prvenství dosáhla ZŠ Hroznová Lhota ze stejnojmenného jihomoravského městečka a získala tak příspěvek na opravu svého sportovního zázemí ve výši 150 000 Kč. Druhé místo obsadila ZŠ U Stadionu z Chrudimi a z finanční dotace se může těšit také ZŠ Benešovo náměstí z Pardubic, která se umístila na třetí příčce v celkovém pořadí. Tři vítězné školy si mezi sebou rozdělí celkem 300 000 Kč na rekonstrukci školních hřišť a sportovišť, které jim věnuje společnost Ferrero.

Za krásného letního počasí se na pražském Strahově sešlo 42 škol, které do finále postoupily z jarních a podzimních regionálních kol. V pražském finále bojovalo celkem 400 mladých sportovců z prvního stupně základních škol, kterým fandili i oba patroni atletické Kinderiády, Tomáš Dvořák s Lídou Formanovou. Tito úspěšní sportovci pak na závěr odměnili nejlepší finálové závodníky diplomy a hodnotnými cenami. Tři nejlepší týmy získaly navíc finanční dotaci na opravu školních sportovišť od společnosti Ferrero.

Mnozí z malých sportovců měli možnost poprvé si vyzkoušet atmosféru opravdových závodů a porovnat své sportovní výkony s ostatními v individuálních disciplínách: běhu na 60 m, hodu plným a kriketovým míčkem, skoku do dálky a z místa, ale také ve štafetovém závodě na 4x60 metrů. V úterním finále padl i rekord Kinderiády, postarala se o něj Kateřina Mastná, žákyně ZŠ Husovo náměstí z Rumburku, jejíž čas 9.13 sekund byl nejlepším výkonem v běhu na 60 m kategorie dívek třetích tříd za celých 12 let soutěže.

Soutěžícím během celých závodů fandily také mladé naděje české atletiky, sestry Anežka a Eliška Drahotovy, které byly vybrány jako Talentky letošního ročníku Kinderiády. Talenta Kinderiády, jenž se má stát vzorem pro malé závodníky, vybírá odborná komise mezi nadanými českými atlety do 18 let a společnost Ferrero jim pak poskytuje finanční podporu určenou na sportovní vybavení a tréninkové aktivity. Dvojčata Drahotovy trénují v Rumburku a jsou opravdu všestranně sportovně nadané. Kromě toho, že v chůzi patří ke světové špičce ve své kategorii, podávají skvělé výkony také na středních běžeckých tratích a vynikají také v silniční cyklistice a triatlonu. Atletické závody Kinderiáda pořádá společnost Ferrero Česká ve spolupráci s Českým atletickým svazem úspěšně již od roku 1997.

Fotogalerie

AMI_9046.JPGAMI_9052.JPGAMI_9059.JPG
AMI_9225.JPGAMI_9360.JPGAMI_9575.JPG
AMI_9623.JPGAMI_9651.JPGAMI_9655.JPG
AMI_9672.JPGAMI_9673.JPGAMI_9690.JPG