přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Atleti září v tanečních show

Dánského koulaře Joachima Olsena "dovedla" jeho partnerka Marianne Eihiltová až k vítězství v soutěži. Vavřínem se mohou pochlubit i další atleti, u nás si předloni výborně vedl desetibojař Tomáš Dvořák.

Koulařská figura zdánlivě nepředurčuje k podobné soutěži, ovšem známý otočkář Joachim Olsen to zkusil a nadchl všechny, píše internetový deník Spikes. Ostatně jeho výkon můžete posoudit podle jeho volného tance (níže), romantického waltzu nebo dalších čísel.
 


Olsenův, nebo snad lépe Tarzanův tanec

Halový mistr Evropy letos nemohl bojovat ani na jedné vrcholné akci, v Pekingu měl obhajovat aténský bronz, ale zranění mu zabránilo v přípravě. Olsen však rozhodně není jediným atletem, který dal všanc své taneční umění. Na nejvyšší stupínek v obdobných soutěžích vystoupili  ve svých zemích italská dálkařka, bývalá světová šampionka Fiona Mayová, ale také britský překážkář, dřívější držitel nejlepšího času na 110 m překážek Collina Jackson. V našich luzích a hájích se je zkoušel napodobit Tomáš Dvořák a byť nedosáhl nejvýše, skončil na pěkném třetím místě. Aktuálně se s ladnými pohyby po parketu pere další bývalý světový rekordman, Maurice Greene.

Michal Procházka

Vytisknout