přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Atleti zahájili svůj program na univerziádě

V Thajsku se nedařilo Petře Seidlové, která skončila v rozbězích, chodkyně Zuzana Schindlerová obsadila třinácté místo. Čtvrtkař Rudolf Götz postupuje.

Hned v prvním závodě atletického programu letošní Univerziády jsme měli zastoupení. Zuzana Schindlerová obsadila v závodě žen na 20 km chůze třinácté místo za čas 1:43:14. Závod byl relativně pomalý, kdyby se Schindlerové podařilo zajít na úrovni svého osobního rekordu, mohla získat zlatou medaili. Číňance Qiuyan Jiangové totiž k vítězství stačil čas 1:35:22, což je o necelou půlminutu horší výsledek, než předvedla Schindlerová letos na Evropském poháru v chůzi.

Překážkářka Petra Seidlová svůj závod nedoběhla. V posledním ze čtyř dopoledních rozběhů měla v osmé dráze technické problémy a ve výsledkové listině má bohužel uvedeno DNF. "Měla jsem velké problémy s náběhem na první překážku," informovala bez dalších podrobností formou SMS z Bangkoku Seidlová.

Jako poslední se dnes z českých závodníků představil čtvrtkař Rudolf Götz a bylo to vystoupení úspěšné. Vyhrál svůj rozběh časem 47.68 s a postupuje do dalších bojů.  

Podle časového programu se zdá, že odpadla dnešní kvalifikace kladivářek. Znamená to tedy, že Lenka Ledvinová nastoupí přímo v zítřejším finále.Kompletní výsledky naleznete zde.

Z výsledků našich:
MUŽI
400 m R- Rudolf Götz 47.68 Q

ŽENY
20 km chůze:
1. Qiuyan Jiangová (Čína) 1:35:22, ... 13. Zuzana Schindlerová (ČR) 1:43:14
100 m př. (rozběhy): Petra Seidlová (ČR) DNF

David Klempíř

Vytisknout