Atleti zabrali polovinu ankety

23. listopadu 2011, 11:26

Šest atletických hvězd vybrala americká sportovní akademie mezi tucet sportovců za letošní rok. Čtveřice zemí také ohlásila své atletické krále.

Světoví Atleti roku podle IAAF Usain Bolt a Jeleni Isinbajevová stojí v čele listiny ankety „světového sportovce roku“ vypsané United States Sports Academy. Kromě Jamajčana a Rusky byli vybrání ještě Tiruneš Dibabaová, Paula Radcliffeová, Bryan Clay a Haile Gebrselassie.


Při MS v Ósace 2007 byl Bolt ještě takřka neznámý - foto: graf.cz

Dálkařská šampionka Maurren Higa Maggiová se prosadila mezi brazilskými sportovkyněmi z ostatních odvětví, mezi muži vyhrál plavec Cesar Cielo. Naopak ve Francii podle časopisu L’Équipe si z atletů nejlépe stojí až patnáctý Mahiedine Mekhissi-Benabad, stříbrný stýplař OH. Anketu v minulosti vyhráli Eunice Barberová (1999) a Ladji Doucouré (2005).

Jména jmen pro letošní rok znají atleti v dalších čtyřech zemích. Rakousko vybralo diskaře Gerharda Mayera a vytrvalkyni Andreu Mayrovou. Ukrajina zvolila sedmibojařku Nataliju Dobryňskou (olympijská vítězka). Dvojice běloruských jmen – kladivářka Oxana Mjankovová a desetibojař Andrej Kravčenko (zlatá a stříbrný z OH).

Japonsko ocenilo nejvýše štafetu 4x 100 m Naoki Cukahara, Shingo Suecugu, Šindži Takahira a Nobuharu Asahara (bronzoví na OH). Zvláštní ocenění dostali Naoko Takahašiová, první maratonkyně pod 2:20, letos ukončila kariéru, a Kazuhisa Kawamoto, trenér univerzitního týmu z Fukušimy.

Michal Procházka
Vytisknout

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí