přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Atleti nejlepšími sportovci Švédska a Brazílie

Ankety o nejlepšího sportovce Švédska i Brazílie určili za vítěze zástupce královny sportů.

V největší skandinávské zemi získal titul sportovce roku olympijský vítěz ve skoku vysokém Stefan Holm. Osmadvacetiletý výškař v této sezoně nepoznal hořkost porážky, kromě olympijského triumfu si zlatou medaili odvezl i z halového MS v Budapešti. Na trůně sportovce roku Švédska Holm vystřídal sedmibojařku Carolinu Klüftovou.

Stejného ocenění se v Brazílii dostalo Vanderleiovi de Limovi. Bronzový medailista z maratonské trati na OH v Aténách, jemuž cestu za zlatem 6 kilometrů před cílem zmařil neukázněný fanoušek, byl slavnostně dekorován v úterý brazilským olympijským výborem.

Olympijští vítězové ovládli atletickou anketu v Rusku. Vítězkou se stala tyčkařka Jelena Isinbajevová, která letos posunula hodnotu světového rekordu už na 4.92 m. Druhá skončila dálkařka a trojskokanka Taťjana Lebeděvová, třetí místo patří půlkaři Juriji Borzakovskému.

Nejvyšší počet hlasů atletických funkcionářů, trenérů a novinářů na Slovensku obdržel kladivář Libor Charfreitag. Výborným sedmým místem se postaral o největší atletický úspěch našich východních sousedů na OH v Aténách. Na druhé pozici skončil koulař Mikuláš Konopka. Králem mezi trenéry byl vyhlášen Libor Charfreitag starší, otec a kouč úspěšného kladiváře.

Pořadí ankety Atlet roku 2004 na Slovensku:
1. Libor Charfreitag (kladivo) 187, 2. Mikuláš Konopka (koule) 135, 3. Peter Korčok (chůze) 86, 4. Miloslav Konopka (kladivo) 71, 5. Lucia Klocová (800 m) 61

Trenér roku: 1. Libor Charfreitag st. 

Tomáš Klement

Vytisknout