přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. listopadu 2010, 10:54

Atleti mají „své“ lékařské centrum

V Hradci Králové a nedaleké Dříteči fungují zařízení s oficiálním označením Centrum lékařského zabezpečení české atletické reprezentace. Otevřené dveře však mají i ti, kteří do národních výběrů nepatří.

Centrum je součástí privátního zdravotnického zařízení Sportklinik, které vede šéflékař atletické reprezentace MUDr. Jiří Neumann. Měsíčně spolu se svým týmem, v němž jsou další doktoři, ale také maséři či fyzioterapeuti, ošetří okolo 2500 lidí.

ilu_Neumanna centrum_v.jpg
MUDr. Jiří Neumann u dveří Centra lékařského zabezpečení atletické reprezentace, foto: www.graf.cz

Zařízení se specializuje na rozšířenou péči o pohybový aparát, a tak není divu, že velkou část klientely tvoří sportovci. Fotbalisté, hokejisté, lyžaři, plavci... a také atleti, jimž se Neumann rozhodl dát přednost a tuto svoji prioritu stvrdil i oficiálně, když si po svolení předsednictva Českého atletické svazu přidal péči o vyznavače královny sportu do názvu. „Je to pro mě srdeční záležitost. Kdysi jsem běhal sprinty, vystudoval jsem v Pardubicích první sportovní gymnázium v republice se zaměřením na atletiku a později jsem dělal i trenéra. Licenci mám ostatně platnou dodnes,“ líčí Neumann svoje pohnutky.

Jaké služby atletům nabízí? „Sportovci - a to nejen reprezentanti, ale všichni – mi v případě zdravotních problémů mohou kdykoliv zavolat, a já je buď pozvu k nám, nebo jim zprostředkuji adekvátní ošetření jinde,“ vysvětluje Neumann.

Sportklinik  zatím sídlí na dvou adresách, záměrem však je postupně soustředit veškerou péči do pronajatých prostor v komplexu golfového rezortu Kunětická hora v Dříteči. V kultivovaném prostředí se vedle lékařského centra a očekávaného golfového „greenu“ nachází také hotel, restaurace, kongresové centrum, fotbalové hřiště, tenisové kurty, tělocvična či asfaltová rovinka o délce necelých osmi kilometrů vhodná pro různé typy tréninků včetně jízdy na inline bruslích. Ve stádiu výstavby je i „vodní svět“, v němž by měli návštěvníci najít vířivky a další procedury k relaxaci. „Naším cílem není rozšíření klientely za každou cenu, ale zkvalitnění služeb. A tady je možnost nabídnout širokou škálu možností prakticky pod jednou střechou,“ kvituje Neumann.

Jeho zdravotnické zařízení má sice smlouvy s pojišťovnami, sám ale přiznává, že hrazené zákroky tvoří asi jen jednu desetinu jejich služeb. Na zbytek si klienti, tak jako všude jinde, připlácí. „Mají však jistotu kvalitního ošetření a také toho, že nebudou dlouho čekat. Časovník, o jehož zavedení se teď hodně mluví, využíváme už dávno a velmi dbáme na jeho dodržování. Navíc fungujeme do pozdních hodin, a to případně i o víkendu,“ vypočítává Neumann výhody svého centra.

Další informace k Centru lékařského zabezpečení atletické reprezentace naleznete zde nebo po rozkliknutí loga v levém sloupci našich stránek.

Adam Pražák

Vytisknout