přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. července 2010, 21:11

Atleti jsou na místě činu

Vládní speciál s českou atletickou reprezentací na palubě dosedl na letišti v Barceloně krátce po půl čtvrté odpoledne. Menší patálii s tyčemi prožila Jiřina Ptáčníková, potíže s loktem sužují Barboru Špotákovou.

Letadlo nabralo zpoždění již v Praze, a ač se výprava scházela od jedenácti hodin dopoledne, na palubu se atleti dostali až v půl druhé. Náladu týmu tento fakt však nezkazil, let proběhl bez komplikací a v Katalánsku je přivítalo o dobrých dvanáct stupňů více než je nyní v České republice.

Nepříjemné překvapení čekalo po příletu na tyčkařku Jiřinu Ptáčníkovou, které měly z Nice přiletět tyče přímo do Barcelony, ovšem na terminálu po nich pátrala marně. Pracovníci letiště posílali přítelkyni Petra Svobody doslova od čerta k ďáblu, a nakonec odjela do hotelu bez svého vybavení. V podvečerních hodinách se naštěstí ukázalo, že tyče dorazily z Frankfurtu.

Větší starosti má bohužel Barbora Špotáková. Druhý hod v Monaku přidělal hlavní medailové naději české výpravy nečekanou překážku. Pochroumala si při něm loket a prvním jeho ostrým testem bude až úterní kvalifikace. „Člověk o tom pořád ví, ale za dva dny to může být jinak. Hodně se to lepší,“ říká optimisticky obhájkyně stříbrné medaile, která touto nepříjemností neztratila dobrou náladu a především si našla na věci možná pozitiva. „Budu se snažit házet víc technicky. Když si vzpomenu na Stuttgart 2008, tak mě bolel loket úplně ukrutně a hodila jsem svěťák,“ připomněla.

Špotákové pomáhali ještě doma, a budou pomáhat tady v Barceloně odborníci. „Uvolnili to, hrozně se to zlepšilo, ale zázraky úplně nedělají. Budu to muset nějak zatejpovat a taktizovat. Bylo by určitě výhodou, kdybych byla ve druhé skupině, abych věděla, že třeba stačí 59 metrů na postup,“ ví určitě. V ideálním případě by česká medailová naděje ráda napodobila australského tyčkaře Stevena Hookera, kterému stačily k titulu mistra světa pouhé tři skoky. „Bude to takovej styl a la Hooker,“ přála si Špotáková.

Hotel Barcelo Atenea Mar, ve kterém budou čeští atleti týden pobývat spolu s dalšími výpravami, například Španěly a Dány, je umístěn sto metrů od příjemné pláže a kousek od tréninkového stadionu. Zatímco vedení výpravy vyřizovalo akreditace, využili někteří členové výpravy volné chvíle a vyzkoušeli teplotu vody v moři. Pak lehký trénink či odpočinek a příjemnou večeři.

Zítra bude atletům na dvě hodiny dopoledne zpřístupněn hlavní stadion, mohou si tak nanečisto vyzkoušet své sektory, bude přítomen i startér. První den soutěží začíná v úterý dopoledne, do bojů zasáhne téměř čtvrtina celého českého týmu.

Foto z příjezdu na hotel a jeho okolí - www.graf.cz

BA9F0872.jpgBA9F0864.jpgBA9F0874.jpg
BA9F0890.jpgBA9F0913.jpgBA9F0919.jpg
BA9F0927.jpg

Karolína Farská, Michal Procházka

Vytisknout