přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. září 2003, 15:46

Atleti Dukly a ženy USK obhájili tituly v extralize družstev

Atleti Dukly Praha i ženy USK Praha obhájili v Ostravě mistrovské tituly v extralize družstev.

Oba pražské kluby potvrdily v dnešním finále své výsadní postavení ze základní části a bez problémů odrazily útok všech pronásledovatelů. Muži Dukly vyhráli mistrovství České republiky podesáté za sebou a celkově si připsali už šestačtyřicátý český titul.

Na dalších místech už byla větší tlačenice. Na druhou příčku se mezi muži nakonec vyhoupla Slavia, třetí skončil další pražský tým USK, který přitom šel do finále až z páté pozice. Dukla neměla konkurenci. I přesto, že do Ostravy s ní nakonec nedorazil ohlašovaný desetibojař Roman Šebrle. Na startu ho však zastoupil kolega Tomáš Dvořák, který zvládl 110 metrů překážek, běh na 200 metrů a štafetu 4x100 metrů. "Bral jsem to jako trénink, protože zvažuju ještě účast na desetiboji v Talence. Tělo po mistrovství světa ještě pořád bolí, ale jsem rád, že jsem přispěl k titulu," poznamenal Dvořák.

Avizovaný útok na medaili na domácím stadionu vůbec nevyšel Vítkovicím. Ani s podporou výškaře Jaroslava Báby, který zvítězil skokem přes 225 centimetrů. Účastník nedávného mistrovství světa v Paříži poté neúspěšně atakoval ještě laťku ve výši 231 centimetrů, ale jeho vítězný pokus byl přesto nejhodnotnějším výkonem šampionátu. "Mrzí mě hlavně třetí pokus, byl jsem blízko vytouženému zdolání českého juniorského rekordu. Nemůžu si ovšem stěžovat. Zazávodil jsem si na domácím stadionu, škoda že nepřišlo více diváků," nechal se slyšet Bába.

Bába se objevil i v sektoru trojskokanů a za výkon 14,46 metru skončil šestý. "Dával jsem si pozor, abych se nezranil a výkon podle toho i vypadá. Navíc jsem ještě prohrál večeři s Tomášem Janků. Před závodem jsem se s ním vsadil, že ho porazím," usmál se Bába.

Mezi ženami jasně vládly atletky pražského USK, druhé místo uhájil Junior Brno.

Konečné pořadí MČR družstev 2003:

MUŽI
1. Dukla Praha 12
2. Slavia Praha 9
3. USK Praha 7 (123 pomocných bodů)
4. Tepo Kladno 7 (113)
5. Vítkovice 5
6. Turnov 2

ŽENY
1. USK Praha 12
2. Junior Brno 10
3. PSK Olymp Praha 8
4. Vítkovice 4 (96)
5. Sparta Praha 4 (86)
6. LIAZ Jablonec 4 (74)
                                                                                                  ČTK
Výsledky jednotlivců naleznete zde.