přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. května 2011, 16:13

Atleti čtyřikrát v nominaci na výkon dvacetiletí

Plná pětina největších českých sportovních výsledků se v uplynulých dvou dekádách zrodila na atletických stadionech. Alespoň podle výběru do ankety České televize, jejíž konečnou pořadí může ovlivnit veřejnost.

Dvacet let a stejný počet sportovních výkonů, to je náplň ankety, kterou vyhlásila ČT pod názvem „Česká sportovní dvacítka aneb Největší sportovní zážitek dvacetiletí“. Hlasování o pořadí vybraných zážitků probíhá online a je otevřené každému na www.20let.cz.

Díky čtyřem nominacím jsou pořádně vidět atleti, srovnatelné zastoupení žádný jiný sport nemá. Lyžování – klasické,  alpské a akrobatické dohromady – dá čtyři zástupce, vodní sporty (kanoistika, veslování, vodní slalom) pak o jednoho méně, stejně jako národní pýcha, hokejový tým.

Z atletů si nominaci podle zvláštní komise vysloužili dua oštěpařů a desetibojařů: Jan Železný za zlatý olympijský hattrick z Barcelony 1992, Atlanty 1996 a Sydney 2000, Tomáš Dvořák za rovněž nepřerušený trojnásobný triumf, ale na mistrovstvích světa v Aténách 1997, v Seville 1999 a Edmontonu 2001, Roman Šebrle a Barbora Špotáková pak za svá olympijská prvenství, Šebrleho v Aténách 2004 a Špotákové v Pekingu 2008.

Svou volbu můžete projevit do 31. května na webu ankety, kde jsou k dispozici i videa ze všech vybraných událostí. Každý hlasující má možnost vybrat na webových stránkách tři sportovní zážitky a zapojit se i do soutěže o ceny.

Michal Procházka

Vytisknout