přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. srpna 2004, 10:52

Aténské vedro považuje oštěpař Guzdek za svoji výhodu

Životní úspěch má v živé paměti další z českých oštěpařských olympioniků Miroslav Guzdek.


Foto: F. Macák
Na loňském MS v Paříži příjemně překvapil, když doprovodil Jana Železného do finále, a poté postoupil dokonce do elitní osmičky. Výkonem 81.40 zaujal sedmou příčku mezi světovými oštěpaři. „Na mistrovství v Paříži teď vzpomínám hlavně proto, že jsem momentálně v podobné situaci jako loni. Nebyl jsem na tom ideálně po zdravotní stránce, ale dokázal jsem si, že i v takovém stavu se dá udělat dobrý výsledek,“ vysvětlil Guzdek a dodal k olympijské soutěži: „takže když budu mít všechno srovnané v hlavě, může to dopadnout zase stejně dobře.“ Borec pražské Dukly se většinu sezony trápil se zraněním pravého lokte, poslední start před OH v Aténách absolvoval 30. května.
„S loktem to nejdřív vypadalo dost špatně, ale udělal jsem docela velké pokroky,“ uklidnil, „už teď mám možnost jet na závody, ale nechci pokoušet ďábla. Když už se má něco nepříjemného stát, tak ať se to stane až v Aténách.“ V současné době už Guzdek trénuje naplno, do konce týdne se věnuje technickému tréninku. „Pak už si dám odpočinek,“ pravil oštěpař, který do dějiště Her odlétá v sobotu 21. srpna.

„Nevadí mi dlouhé období bez závodů, aspoň jsem na ně teď pořádně natěšený,“ vyhlásil Guzdek před olympijskou soutěží. Přesto ho ale absence velkých startů v této sezoně trochu hlodá: „Musím říct, že mě to taky mrzí, protože v březnu a v dubnu jsem na tom byl neskutečně dobře. Letos už druhým rokem oštěp stagnuje, nikdo nepředvádí žádné super výkony. To nahrává do noty Honzovi, medaili by měl přivézt,“ zmínil Guzdek svého reprezentačního kolegu a obhájce olympijského zlata Jana Železného.

Z obávaného vedra v Aténách devětadvacetiletý oštěpař strach nemá: „S tím si starosti nedělám, teplo mi vyhovuje. Oštěp je navíc až večer po osmé hodině. Pro jistotu je třeba se pravidelně mazat olejem, případně na to přiložit eukalypt. Váhově těžší soupeři třeba budou mít problémy, což pro mě může být výhoda. A hlavně pro Honzu Železného, ten má teplo taky rád.“

Miroslav Guzdek na OH 2004 v Aténách:
Čtvrtek 26. 8. (20:25) – kvalifikace A
Čtvrtek 26. 8. (21:50) – kvalifikace B
Sobota 28. 8. (20:40) – finále

Podrobnosti k OH 2004 v Aténách v sekci ZAOSTŘENO NA...

Tomáš Klement

Vytisknout