Asijské hry skončily, v atletice dominovala domácí Čína

neděle 28. listopadu 2010
Závěrečné maratony vyhráli Korejec Ji Young-Jun a Číňanka Zhou Chunxiu (Čou Čchun-siou), která tak přispěla k jasné dominanci své domoviny v atletických disciplínách na Asijských hrách. V článku původní fotografie ze slavnostního zakončení od Aleše Gräfa.

Pro účastníka olympijských her a mistrovství světa Ji Young-Juna je vítězství na Asijských hrách, které hostil čínský Kanton, největším úspěchem jeho dosavadní kariéry. Dosáhl ho díky času 2:11:11, přičemž o půldruhé minuty porazil stříbrného Japonce Yukihiro Kitaoku. Bronz si do Kataru odvezl obhájce titulu Mubarak Shami.

V ženské kategorii dominovaly domácí závodnice. Titul po výkonu 2:25:00 obhájila Zhou Chunxiu (Čou Čchun-siou), po bok se jí na stupně vítězů postavila stříbrná krajanka Chu Xiaolin (Čchu Siao-lin). První medaili z atletiky vybojovala pro Severní Koreu Kim Kum OK.

Medailové pořadí suverénně ovládla Čína, jejíž závodníci a závodnice získali 13 zlatých, 15 stříbrných a osm bronzů. Druhá skončila Indie (5-2-4), třetí Bahrajn (5-0-4). Až čtvrtá příčka připadla Japonsku (4-8-8). Tituly si podělili zástupci 12 zemí, na jakoukoliv medaili dosáhlo ještě o šest více reprezentací. Příští, už 17. Asijské hry, se budou konat za čtyři roky v korejském Incheonu.