přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

2. dubna 2010, 10:34

Aprílový běh počtvrté s kuřetem

Šestnáctý ročník závodu určeného žákům prvního stupně uspořádá Sportovní klub ZŠ Jeseniova počtvrté v rámci charitativní akce Pomozte dětem! Poběží se 8. dubna v parku Židovské pece.

„Letošní ročník počtvrté pořádáme ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS). Aprílový běh s kuřetem bude vyvrcholením naší spolupráce,“ říká za pořadatelský oddíl Milan Gála. Smyslem akce není jen závodění a výběr peněz do charitativní sbírky. „Při našich akcích seznamujeme děti a mládež se smyslem sbírkových akcí,“ upozorňuje Gála. „Možnost sportovat je dar a jsou i děti, které musí o tento dar velmi bojovat. Je potřeba si to uvědomit a pomáhat jim. U dětí, které jsou ve věku našich závodníků, není důležitá výše daru jednotlivce. Důležitá je ovšem dobrá vůle pomoci druhému v nouzi. Při Aprílovém běhu s kuřetem budeme mít možnost oslovit asi čtyři stovky dětí.“

Přespolní běh – Aprílový běh s kuřetem – se uskuteční v prostoru Židovských pecí. Park se nachází na severní straně Nákladového nádraží Žižkov (mapa zde). Závod je určený dětem od druhé do páté třídy základní školy. „Zveme jak jednotlivce, tak i školy z celé Prahy,“ připomíná Gála. Start první kategorie – jsou čtyři, podle ročníků – je v 9 hodin ve čtvrtek 8. dubna. Přihlášky budou uzavřeny o čtvrt hodiny dříve. Délka trati je pro druhou třídu 500 metrů, pro každý vyšší ročník pak o dvoustovku delší, nejstarší „páťáci“ tedy poběží 1100 m.

SK ZŠ Jeseniova využívá akce, jejíž počet aktivních účastníků poslední roky neklesá pod 400, také k náboru pro svůj oddíl. Jak upozorňuje Gála, s atletikou se tu seznámí nenásilně a pro danou věkovou kategorii se pořádá minimum takovýchto akcí. „I když máme v názvu základní školu, chodí k nám trénovat i starší děti z celé Prahy,“ zdůrazňuje Gála. „Myslíme si, že je pro naši společnost je důležité, aby mladí lidé trávili svůj volný čas třeba u sportu nebo u jiné smysluplné činnosti.“

Aprílovému běhu se podařilo získat podporu České televize, loni byla akce odvysílána ve Sportu v regionech. Audio spot ČT k letošnímu ročníku je ke stažení zde. Akci podporuje také společnost Coca Cola, rádia Beat a Regina a tradičně také hlavní město Praha.

Propozice jsou ke stažení zde, další informace na webu SK ZŠ Jeseniova.