přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

1. srpna 2007, 11:07

Antonín Žalský dalším jménem pro Ósaku

Na brněnské Atletické středě přibylo 25. července nové jméno pro mistrovství světa. Antonín Žalský poslal kouli do vzdálenosti 19.88 metru a překonal nominační limit ČAS.

"Po mistrovství republiky jsem čtyři týdny potrénoval a vyplatilo se. Těším se na MS, ale formu chci ještě před odletem potvrdit na dalších závodech," říká šestadvacetiletý vrhač. "Čeká mě sobotní mítink v Řecku, příští týden Velká cena Ústí nad Labem." Do Japonska se Žalský těší také proto, že bude mít v soutěži po boku dalšího koulaře Petra Stehlíka. "Pokaždé, když jsme spolu byli ve skupině, podařilo se mu postoupit," říká k tomu. "Málokdy se vyhecuje tolik, jako když závodíme společně. Proč to tak je, nevím," dodává. O postup z kvalifikace se bude samozřejmě snažit i Žalský. "Bude k tomu ale asi potřeba dvacet metrů a to je výkon, který nepředvádím jen tak na požádání," je si vědom.

Pro Žalského bude Ósaka prvním mistrovstvím světa. V minulých letech ho trápily zdravotní problémy, kvůli kterým nereprezentoval od olympiády v roce 2004. V tom roce také zaznamenal svůj osobní rekord 20.71 metrů, který je pátým nejlepším výkonem české historie. Ale od té doby ho neposlouchalo zdraví. "V roce 2005 jsem na jaře chytil nějakou nemoc a dostal se z toho až na podzim," vzpomíná Žalský. "Loni byla sezona rozjetá dobře, ale měl jsem nějaký blok, kvůli kterému jsem limit pro mistrovství Evropy nepřekonal."

David Klempíř

Vytisknout