přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

26. listopadu 2006, 15:54

Anna Pichrtová utrpěla v Africe těžká zranění

Vážnou autonehodou skončila účast Anny Pichrtové na závodě v Nigérii. Mistryně Evropy v běhu do vrchu má nadvakrát zlomenou ruku a utrpěla i frakturu klíční kosti.

Vážnou autonehodou skončila účast mistryně Evropy v běhu do vrchu Anny Pichrtové na lukrativním závodu v Nigérii. Cestou z letiště do města Mt. Obuda její vůz havaroval a třikrát se převrátil přes střechu.

Pichrtová má nadvakrát zlomenou ruku a utrpěla i frakturu klíční kosti. Podobně jako česká favoritka závodu dopadly i další pasažérky.

"Trochu jsme měli strach, ale naštěstí to dopadlo dobře, dneska jede domů," řekl ČTK její manažer z ostravského klubu X-air Libor Bednarz. "Hlavně, že má v pořádku nohy," uvedl manažer, který se sedmou nejlepší českou atletkou uplynulé sezony komunikuje pomocí textových zpráv.

Pichrtová se po dnešním příletu do Prahy podrobí vyšetření v pražské nemocnici, kde se rozhodne o její další případné hospitalizaci či léčbě.

Bez zranění z ošklivě vyhlížející autonehody vyvázli Melissa Moonová, mistryně světa z Nového Zélandu, a funkcionář Danny Hughes, o závod ale přišla vinou zranění třeba Polka Izabella Zatorská.

Nejlukrativnější závod v běhu do vrchu na světě 11.5 kilometru o 50.000 dolarů vyhráli Keňan Francis Kibiwott a Kedir Rehimová z Etiopie.

Z výsledků:

MUŽI
1. F. Kibiwott (Keňa) 42:26, 2. Ortiz (Kol.) 43:03, 3. Mesfin (Eritr.) 43:24.

ŽENY
1. Rehimová (Et.) 53:26, 2. Staicuová (Maď.) 54:24, 3. Everstenová (Nor.) 54:46.

                                                                                            Tibor Alföldi