přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Ani při posledním víkendu před Dauhá atletika neodpočívá

Halová sezona vrcholí, za týden touto dobou bude v plném běhu mistrovství světa v Kataru. Co nás čeká v tento pátek, sobotu a neděli?

Jakýsi víkendový halový předkrm připravily již včera mítinky v Banské Bystrici a Otrokovicích (zpráva zde). Druhá jmenovaná akce ještě dnes pokračuje, její průběh můžete sledovat zde. Na programu je pokračování čtyřboje, dálka, tyč, trojskok, výška a na startu budou kromě českých reprezentantů i zajímavá zahraniční jména, například výškař Viktor Šapoval, který včera v Bystrici zdolal 228 cm.

Páteční večer je pak vyhrazen francouzskému Liévin, kde proběhne velmi dobře obsazený mítink Pas de Calais (IAAF Indoor Permit). Ve startovních listinách nechybí esa typu Dayrona Roblese, z domácích atletů pak evropská vycházející hvězda Christophe Lemaitre. Kenenisa Bekele dokonce vyhlásil na trojce útok na světový rekord, nakonec z toho ale sešlo kvůli potížím s lýtkem. Na startu však bude čerstvý evropský rekordman na 5 km Bouabdellah Tahri. Českou stopu se chystá zanechat na třístovce Denisa Rosolová.
Stránky mítinku zde

Parádní představení slibuje sobotní mítink tyčkařských hvězd v ukrajinském Doněcku. Kdykoli tu Jelena Isinbajevová od roku 2004 závodila, vždy si odvezla světový rekord. Ve dvou ročnících se jí to podařilo v jedné soutěží dokonce dvakrát, takže už tu nasbírala celkem osm zápisů do své sbírky. V posledních čtyřech ročnících to byly výkony nad 490 cm, loni zde jako první žena skočila v hale pět metrů. Síly se suverénkou poměří kolegyně z Ruska Polnovová, Golubčikovová a Kirjašovová, Brazilka Murerová, Polka Pyreková, Američanka Johnsonová, Němky Hingstová a Gadschiewová, Britka Dennisonová Švýcarka Büchlerová a chybět nebude ani česká zástupkyně Jiřina Ptáčníková.
Mužské pole nemá tak jasného favorita, takže pořadatel mítinku Sergej Bubka může být pokud jde o jeho světový rekord poměrně klidný. Přesto jsou tu zajímavá jména: Američané Mack s Milesem (oba budou v Dauhá), domácí Mazuryk a Jurčenko, Rusové Gripič, Kučerjanu a čerstvý národní šampion Starodubcev, Poláci Czerwinski a Michalski a Brit Lewis.

Po oba víkendové dny probíhá v Jablonci nad Nisou šampionát nadějí české atletiky, tedy staršího žactva. Program v Corny aréně začíná v sobotu ve 14, v neděli pak v 9.30 hodin. Podrobnosti k mistrovství ČR naleznete v sekci Zaostřeno na.

Zápolení žáků a žaček pro vás budeme sledovat na našem webu www.atletika.cz. Stejně jako další zajímavé atletické víkendové události.

 

 

Michal Procházka

Vytisknout