přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Angličané bez velkých hvězd

Jména vícebojařů, kteří přijedou do Prahy na mezistátní utkání, nepatří k nejznámějším.

Na mezistátní utkání v halových vícebojích přiletí z ostrovů Louis Evling Jones, Dale Garland, James Wright a Roger Skedd. Ženskou část sestavy bude tvořit Julie Hollmanová, Ros Gonseová, Laura Redmondová a Louise Hazelová.

Nominace byla zveřejněna po skončení domácího šampionátu v halových vícebojích v anglickém Sheffieldu. V závodech zvítězil dvaadvacetiletý Louis Evling Jones výkonem 5562 bodů a zapsal si sedmý nejlepší výkon Velké Británie. Jones je s osobním rekordem v sedmiboji 5563 papírově nejsilnějším článkem mužské části výpravy. Za zmínku stojí jeho tisícovka, kterou dokáže zaběhnout za 2:36.73 minut.
     Další jména na nominační listině kopírují výsledky anglického mistrovství. Druhý se umístil Dale Garland, když si vylepšil svůj osobní rekord na 5483. Jako sprinter je solidní, ale pokulhává v technických disciplínách.
     Bronz získal v Sheffieldu třiadvacetiletý James Wright a čtvrtý zůstal taktéž třiadvacetiletý Roger Skedd. Oba si na šampionátu zlepšili svá maxima, Wright na 5200, Skedd na 5078 bodů.

Nejzkušenější členkou ženské části výpravy je devětadvacetiletá Julie Hollmanová. Reprezentantku, která má kvalitní dálku, mohou znát čeští diváci z mezistátního utkání před pěti lety, kdy zvítězila v soutěži žen výkonem 4392 bodů, což je i její osobní rekord. Žádná z dalších nominovaných vícebojařek nemá osobák nad 4000 bodů.
     Ros Gonseová umí pětiboj nejlépe za 3998, Laura Redmondová za 3946 a Louise Hazelová za 3820 bodů. Redmondová získala na domácím vícebojařském šampionátu letos stříbro, když její aktuální forma stačila na zisk 3806 bodů. Louise Hazelová je budoucí nadějí ostrovního víceboje. Teprve dvacetiletá atletka sbírá zkušenosti a její výkonnost roste. Venku si loni zlepšila osobní rekord na 5525 bodů.

Tým z Britských ostrovů rozhodně nebude patřit k favoritům mezistátního utkání, alespoň ne v v mužské části. „Ta jména mi nic moc neříkají, je to spíše druhá liga,“ zhodnotil nominaci bývalý desetibojař a nyní svazový trenér mládeže Vít Rus.

Více informací o mezistátním utkání naleznete v sekci Zaostřeno na...

David Klempíř

Vytisknout