přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

22. května 2011, 19:35

Anežka a Eliška Drahotovy získaly juniorský bronz na chodeckém EP

Patnáctiletá dvojčata vybojovala v portugalském Olhau historicky první českou medaili z Evropského poháru v chůzi. Celkově soutěži dominovali Rusové, kteří posbírali osm zlatých medailí z deseti možných.

O medailový úspěch se o něco více zasloužila Anežka Drahotová, která zvládla desetikilometrovou trať za 49:36 min a v soutěži juniorek obsadila sedmé místo. Její sestra Eliška přidala po výkonu 50:58 do bodování týmů dvanáctou pozici, což stačilo na bronz o bod před Turkyněmi. Lepší než české naděje byly pouze Rusky a Italky.


Dvojčata Drahotova jsou velkým příslibem české chůze.


Také v ženské kategorii se národní výběr neztratil a trio ve složení Schindlerová, Pelantová a Škrášková skončilo v týmovém bodování na šesté příčce. Individuálně se na dvacetikilometrové trati nejvíce dařilo Zuzaně Schindlerové, jež byla po výkonu 1:34:15 čtrnáctá, další již jistá účastnice letního MS, Lucie Pelantová, došla v čase 1:37:37 na 26. pozici. Karolína Škrášková je s výkonem 2:02:19 doplnila 46. místem. Jediný český zástupce v soutěži mužů, Karel Ketner, došel jako 35., když mu časomíra ukázala 1:40:18. „Celkově jsem s našimi výsledky spokojený,“ vzkázal reprezentační kouč Ivo Piták a dodal: „Bylo úděsné vedro a dvojčata i Zuzka s Luckou se s tím srovnaly.“

Pozici hegemona chůze potvrdilo na Evropském poháru Rusko, jehož zástupci nebyli první pouze v kategorii juniorů, kde je o vavříny nejcennější připravili Ukrajinci a z nich zejména Igor Ljaščenko. Mužskou padesátku vyhrál s přehledem světový rekordman Denis Nižegorodov (3:45:58), dvacítku Stanislav Jemeljanov, který po výkonu 1:23:27 o necelou půlminutku zdolal Slováka Mateje Tótha, a v ženské kategorii byla nejrychlejší  Věra Sokolová. Držitelka světového maxima tentokrát předvedla výkon 1:30:02 a o 39 sekund předčila krajanku Anisju Kirdjapkinovou. Doplňme jméno vítězné juniorky - je jí Jelena Lašmanovová, která zvládla desítku za 43:10.

Výsledky

Adam Pražák

Vytisknout