přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. dubna 2006, 16:13

Andrea Šuldesová řekla atletice sbohem

Nyní již bývalou reprezentantku ČR na tratích 1500 a 3000 metrů již na závodech vídat nebudeme. Definitivně se rozhodla ukončit svoji sportovní kariéru.

"Ještě v listopadu jsem byla v Tatrách na soustředění," říká Andrea Šuldesová. "Po loňské sezoně, plné zdravotních potíží, jsem chtěla letos opět závodit." Jedenatřicetiletá běžkyně však zrevidovala své rozhodnutí a rozhodla se, že je čas jít v životě zase dál.

"V prosinci 2005 jsem se vrátila z Tater a zjistila jsem, že už v sobě nemám potřebnou motivaci," vysvětluje své pohnutky matka pětileté Teresky a pokračuje "Našla jsem si zajímavou práci, která mě baví a chci se jí věnovat naplno. A nejsem člověk, který dělá věci jen na půl. Atletice bych se nemohla věnovat na sto procent. Řekla jsem si, že atletiku radši nebudu dělat vůbec, než abych jí šidila a dosahovala jen průměrných výsledků na republikové úrovni!"

Pro Andreu Šuldesovou byl největším mezinárodním úspěchem zisk zlaté medaile na mistrovství Evropy třiadvacítek v roce 1997 a její osobní rekord na 1500 m má hodnotu 4:06.13. Je to druhý nejlepší čas české historie.

"Atletiku budu sledovat i nadále, ačkoliv asi ne tak důkladně jako doposud. Hlavně si ale počkám na slečnu, která začne konečně něco běhat!" naráží Šuldesová na fakt, že současné výkony běžců na středních a dlouhých tratích jsou výrazně slabší, než v minulosti. "Jedinou ženou, která mě svými výkony letos v hale zaujala, je Petra Lochmanová. A jsem zvědavá, jak se bude dařit po návratu Lídě Formanové. Moc jí fandím, ale chtělo by to nějakou mladou krev."

Co tedy nyní čeká jednu z našich nejlepších běžkyň? "Pracuji v jednom pražském suši baru. Je to zajímavá práce s lidmi a hodně mě baví."
     Nezbývá, než popřát sympatické atletce do budoucna jen to nejlepší, pevné zdraví a hodně zdaru.

David Klempíř

Vytisknout