přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Američtí atleti jsou letos ve formě

Olympijský vítěz a mistr světa na 400 m Jeremy Wariner v neděli v Texasu zaběhl svoji první letošní čtyřstovku za 44.12.

Dvaadvacetiletý rodák z Texasu tak zaběhl výkon roku a svůj třetí nejlepší výkon. Loni v Helsinkách se dostal na hodnotu svého osobního rekordu 43.93.

V neděli v americkém Wacu nadělil druhému v cíli, Darroldu Williamsonovi (44.88) více než sedm metrů. Kromě mítinků Zlaté ligy se Jeremy Wariner chce letos pokusit vylepšit osobní rekordy i na poloviční trati. Na dvoustovce si osobní rekord utvořil letos na jaře, když proběhl cílem v čase 20.37.

Na závodech Kansas Relays ve městě Lawrence se osobním rekordem pro změnu zablýskla mistryně světa na 200 m Allyson Felixová. Na trati 100 m zlepšila své loňské osobní maximum o jednu setinu na 11.04 a posunula se na první místo letošních světových tabulek.

Pozici Američanů jako nejrychlejších sprinterů potvrdila v Kansasu také štafeta nazvaná "Sprint Capitol", jejímž členem byl mistr světa Justin Gatlin. V konkurenci se štafetou "HSI", ve které byl finišmanem Maurice Greene, předvedli sprinteři D. Thomas (Jam.), R. Martin (USA), Crawford, Gatlin výkon roku časem 38.16 s.

Do formy se vrací také pětadvacetiletý koulař Christian Cantwell. Ten v Kansasu o víkendu jako jediný překonal hranici dvaceti metrů a to výkonem 21.43. Dále kouli ještě letos nikdo neposlal. Osmý muž historických tabulek však dokáže vrhnout i o více než metr dále, jak to předvedl v roce 2004.

David Klempíř

Vytisknout