přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

22. srpna 2003, 15:01

Američanům se v Paříži nelíbí v atletické vesnici

Američtí atleti nejsou spokojeni s ubytováním, které pro sportovce připravili francouzští organizátoři mistrovství světa.

Část americké výpravy se proto rozhodla, že se z atletické vesnice v univerzitním městečku na jihu Paříže přestěhuje do hotelu. "Je opravdu dost horko, a když otevřu okno, je tu neuvěřitelný rámus," tvrdila sprinterka Kelli Whiteová, jedna z favoritek běhu na 100 metrů. Podle ní se už tři dny před začátkem šampionátu spousta Američanů stěhuje do hotelu. "Dva až tři dny před svým závodem půjde do hotelu každý," uvedla Whiteová. Americká federace oznámila, že se její atleti mohou ubytovat i mimo vesnici, náklady na hotel si však musejí hradit sami. V hotelu tak například od pondělí bydlí nejrychlejší sprinter světa Tim Montgomery. Mimo vesnici se rozhodli ubytovat i atleti některých dalších zemí, například rumunská běžkyně Gabriela Szabóová či marocký mílař Hicham El Guerrouj.

V atletické vesnici má nicméně bydlet většina z 1900 sportovců ze 132 zemí, kteří se zapojí do soutěží světového šampionátu. Česká výprava dorazí do Paříže dnes odpoledne a ubytuje se v Brazilském domě na východním okraji vesnice. Francouzští organizátoři ujišťují, že atleti najdou v uzavřeném zeleném areálu na jihu metropole veškeré pohodlí. "Jako doma," napsal dnes o ubytování sportovní deník L'Équipe. Podle něj má vesnice všechny předpoklady k tomu, aby se sportovcům líbila. Mezinárodní atletická federace (IAAF) však organizátorům vytkla, že všichni sportovci nenajdou ve vesnici srovnatelný komfort. Jestliže některé domy byly před šampionátem kompletně renovovány, v jiných byly provedeny pouze provizorní úpravy.
                                                                                                      ČTK