přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28. května 2004, 10:49

Allen Johnson na Zlatou tretru

Několik medailistů z mistrovství světa či olympijských her se postaví na start 110 m překážek na blížícím se mítinku Zlatá tretra v Ostravě.

Největší postavou závodu bude čtyřnásobný světový šampion a olympijský vítěz Allen Johnson ze Spojených států. Držitel druhého nejrychlejšího času historie se na vítkovický stadion vrací po dvou letech, kdy prohrál se Stanislavsem Olijarsem. Lotyšský překážkář v roce 2002 vytvořil dosud platný rekord mítinku 13.15, na který Johnson v úterý 8. června jistě zaútočí. Američan se v neděli představil ve vysokohorském prostředí v Mexico City a potvrdil, že je na olympijskou sezonu výborně připraven. V mírném protivětru se blýskl časem 13.08, rychleji letos běžel pouze čínský mladíček Liu Xiang.

Mezi hlavní soupeře Allena Johnsona na mítinku kategorie IAAF Super Grand Prix v Ostravě patří dva jeho krajané. Zlatý medailista z Panamerických her 2003 Larry Wade se už letos předvedl časem 13.13 a ve světových tabulkách zaujímá třetí pozici právě za Johnsonem. Terrence Trammell má na svém kontě stříbro z posledních OH v Sydney, ze stejného kovu se radoval i na loňském světovém šampionátu. Před třemi lety vybojoval titul halového mistra světa na šedesátce překážek. Skvělou konkurenci na ostravském mítinku doplňuje jamajský závodník Maurice Wignall, třetí muž letošního MS pod střechou v Budapešti.

Tomáš Klement

Vytisknout