Allen Johnson je na olympiádu skvěle připraven

Čtyřnásobný mistr světa v běhu na 110 m překážek Allen Johnson dominoval na mítinku Zlaté ligy Weltklasse.
Jeden z osmi olympijských vítězů, kteří se v pátek při atletickém svátku v Curychu představili, vítězným časem 13.13 podepsal svou suverenitu v této sezoně, kdy mu patří sedm z deseti nejlepších světových výkonů. "Vyhrát v Curychu je vždycky velká sláva, tohle je moje páté vítězství," radoval se v cíli americký překážkář, "začátek jsem rozběhl výborně, ale uprostřed trati jsem udělal několik chyb. Šel jsem do závodu s cílem raději vyhrát, než zaběhnout nějaký extra čas." Druhý za Johnsonem skončil jeho krajan Terrence Trammell v čase 13.24. Nadvládu překážkářů Spojených států na nejprestižnějším mítinku světa dovršil Duane Ross, který obsadil třetí pozici časem 13.33. Až čtvrtý skončil olympijský šampion ze Sydney, Kubánec Anier García (13.34).

Úlohu favoritky na 100 m překážek žen potvrdila úřadující mistryně světa a vedoucí žena světových tabulek této sezony Perdita Felicienová z Kanady. Výkonem 12.52 vteřiny zaostala jen 6 setin za svým letošním nejrychlejším časem. "Loni jsem tu vyhrála B-běh a stala jsem se mistryní světa. Letos jsem vyhrála hlavní závod, tak doufám, že se stanu olympijskou vítězkou," prohlásila v Curychu Felicienová. Druhou v pořadí Melissu Morrisonovou z USA předčila o 8 setin.

V B-běhu na 100 metrů se před všemi soupeři ze Spojených států prosadil Jamajčan Michael Frater v čase 10.17. Tento závod obstaral důstojnou předehru hlavní podívané v nejkratším sprintu, v níž se představilo 5 závodníků, kteří už letos běželi stovku pod 10 vteřin. Úchvatný souboj ve svůj prospěch získal znovu jamajský sprinter. Asafa Powell za sebou nechal pět Američanů a časem 9.93 dokázal, že jeho dva letošní výkony 9.93 nebyly náhodné. Druhý v pořadí Maurice Greene prohrál s Powellem o jedinou setinu. Časy obou borců patří do elitní desítky výkonů na 100 metrů v této sezoně. Třetí na Weltklasse skončil další Američan Justin Gatlin za 10.06.

Kompletní výsledky mítinku Golden League v Curychu naleznete ZDE.