přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. února 2004, 17:06

Aktuálně druhý výškař světa Bába na Brněnské laťce skákat nebude

Únava z častého závodění v posledních dnech přinutila aktuálně druhého výškaře světa Jaroslava Bábu odmítnout start na čtvrtečním mítinku Brněnská laťka.

Velkou hvězdou devátého ročníku závodu, který se koná od 17:00 v hale v Králově Poli, tak zůstane hlavně obhájce prvenství Švéd Staffan Strand.

Devatenáctiletý vítkovický talent má za sebou celkem pět závodů, čtyři v posledních třinácti dnech. Nejprve skočil 228 centimetrů, pak třikrát překonal 232 cm a jednou si dokonce vytvořil osobní rekord 234 cm. Několikrát atakoval český rekord Jána Zvary (236), jednou se pokoušel také o 238 cm.

Ve startovním poli brněnského závodu je šest výškařů s výkonem přes 230 centimetrů. K ozdobám se řadí Bělorus Genadij Moroz, jenž v minulých dvou ročnících Brněnské laťky překonal vždy 230 centimetrů: loni mu tento výkon stačil na třetí a předloni na druhé místo.

Hranici 230 cm už zdolal také Američan Terrance Woods a o jeden centimetr lepší osobní rekord má Slovinec Rožle Prezelj. Skákat by měli i další čeští výškaři Tomáš Janků a Svatoslav Ton, jenž se po roční přestávce zaviněné zraněním opět dostal do formy.

Bábu tak do HMS v Budapešti čekají ještě dva starty - v neděli na domácím šampionátu v Praze ve Stromovce a 28. února na halovém mítinku IAAF ve francouzském Liévinu.

                                                                                                     ČTK