přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Akademika pro účastníky i adepty olympiády

Ve středu v podvečer se na pražském Strahově uskuteční 43. ročník tradičního mítinku Praga Academica. Na startu je početně zastoupena česká špička.

Jedním z očekávaných vrcholů závodů je Memoriál Martina Šimůnka v běhu na 100 metrů. Vedle širší české špičky (Veleba, R. Šulc, V. Šulc, Schiller, Křížek, Kozlovský, Benda...) se zde představí také  kanadský sprinter Richard Adu-Babie a možná i další jeho kolegové z olympijské štafety. „Uvidí se podle jejich dnešního tréninku,“ upřesnila Jana Moberly z pořádajícího USK. 
Kanaďané pod vedením bývalého olympijského vítěze Glena Ray Gilberta přivezli celý štafetový tým i s náhradníky, dohromady sedm sprinterů s osobními rekordy v rozmezí 10.12-10.25. Patrně postaví dvě štafety s tím, že trio náhradníků bude doplněno o jednoho z českých sprinterů. „O tom, kdo bude mít tu čest, rozhodne Petr Novotný podle složení českých štafet. Ta reprezentační se bude pokoušet o co nelepší čas vzhledem k možné nominaci na olympiádu,“ připomněla Moberly. Praga Academica totiž patří mezi závody, z kterých se uznávají výkony, podle nichž se nakonec vybere šestnáctka štafet pro olympijské hry.

O letenky pro Peking se pokusí poprat i tyčkaři, mezi nimiž nechybí nikdo z velesilného kvarteta Kudlička, Balner, Janáček, Ptáček. V ženské kategorii se zase lze těšit na Maláčovou a Ptáčníkovou. Na čtvrtku překážek je přihlášený Ondřej Daněk, v kouli by se o nominační výkon mohl pokusit Antonín Žalský v souboji s Petrem Stehlíkem, který je zatím k Pekingu blíže.

Z takřka jistých olympioniků uvidíme čerstvou národní rekordmanku a překážkářku s OR pod 13 vteřin Lucii Škrobákovou, či trojskokanku Martinu Šestákovou, která však na mítinku bude skákat do dálky.

Seznam přihlášených po kliknutí sem.

Program otevřou v 16.45 tyčkaři, konec mítinku by měl být krátce po 19 hod.  

Adam Pražák

Vytisknout