Akademici si rozdělili republikové tituly

Tradičně přetlaková hala na pražském Strahově a teprve podruhé netradiční termín záhy v novém roce určily mistry ČR mezi atlety-vysokoškoláky.

Včera v časném odpoledni se o tituly popralo o něco méně vysokoškolských studentů, než bývá zvykem. Přesto zde byly k vidění solidní výkony, ale i několik českých reprezentantů, medaile předával Remigius Machura st. Na Strahov si odskočila kladivářka Lenka Ledvinová, účastnice loňských OH si bez větších problémů poradila se soupeřkami v koulařském sektoru (14.69). Na patnáctistovce měla v pomalém závodě nejrychlejší finiš Lucie Sekanová, poloviční trati kraloval prakticky stylem start-cíl jiný účastník MSJ Martin Hrstka (1:53.01).

Dvojčata Hnízdilové ovládli horizontální skoky, Petr trojskok (15.21), Zbyněk dálku (711). Lenka Masná nedala nikomu šanci na osmistovce (2:10.37) a ještě pomohla výbornou dvoustovkou k triumfu své školy (FSPS Brno) ve štafetě 4x 200 m spolu Goreckou, Pajerovou a Šimkovou (1:46.49). Solidními sprinterskými časy na hladké 60 se prezentovali Kristina Bažatová a Ondřej Benda (7.64 a 6.99). Benda byl rovněž členem vítězné dvoustovkové štafety pražské FTVS spolu s Pěkným, Nejedlým a Veselým (1:31.71).

Nad překážkami se dařilo nejlépe Kristině Volfové (jediná pod 9 vteřin, o 4 setiny) a Adamu Nejedlému. Ten ve skutečnosti podlehl Slavenu Dizdarevičovi (8.10:8.24), slovenský vícebojař byl ještě druhý na hladké trati, startoval však v obou případech mimo soutěž. Titul na čtvrtce patří Petru Jelínkovi (50.33), v ženách se o něj podělily Kateřina Ulrichová a Hana Kavínová za shodný čas 59.71. Na patnáctistovce si pro zlato doběhl Martin Čapek (4:04.28), pod stupni vítězů skončil rychlost testující vrchař Petr Pechek. Lepší zápis při výkonnostní shodě na dvou metrech rozhodl pro Davida Kovalského, naopak Oldřiška Marešová zdolala 180 cm jako jediná ze závodnic (v neděli vyhrála v Německu dokonce za 185). V tyčkařském sektoru vládli Filip Lubenský (480 cm) a Jiřina Ptáčníková (400), která se pokoušela i o limit na HME (435). V trojskoku se dostala nejdál Kamila Ajšmanová (11.88 m), kouli poslal o více jak metr dál než nejbližší soupeř Zdeněk Cejnar (16.50 m).