přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Adrianovová se chce vzdát obhajoby medaile na MS

První žena světových tabulek 2005 a třetí z mistrovství světa v Helsinkách na 800 metrů Taťjana Adrianovová se rozhodla přerušit sportovní kariéru.

Šestadvacetiletá Ruska totiž na příští rok plánuje svatbu s halovým mistrem Evropy Dmitrijem Bogdanovem a založení rodiny. Atletka předpokládá, že mateřské povinnosti jí zaberou následující sezonu a odhaduje návrat před olympijskými hrami v Pekingu. Takové rozhodnutí by znamenalo absenci na světovém šampionátu 2007 v Ósace, kde by nastupovala v roli úřadující bronzové medailistky.

Ještě v tomto kalendářním roce má ruská běžkyně významný cíl v podobě srpnového ME v Göteborgu. Vedle helsinského bronzu se dosud nejvýše umístila na halovém MS v Budapešti 2004 a v tomtéž roce na olympiádě v Aténách, kde obsadila pátá místa.

Svěřenkyně někdejší vynikající závodnice Světlany Styrkinové umí půlku za 1:56.07. Na zlatou medaili v Göteborgu bude podle trenérky stačit čas na hranici 1:57 minuty. Pokud se Adrianovová vyvaruje taktických chyb z posledních let, považuje ji Styrkinová za hlavní kandidátku evropského titulu. Sama závodnice k takovému vyjádření dodala, že už se naučila, jak vyhrávat.   

Tomáš Klement

Vytisknout