přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

16. května 2003, 18:19

Adidas sestavuje boty na míru

Od 15. do 18. května probíhá v Praze akce jednoho z hlavních partnerů Pražského mezinárodního maratonu, společnosti adidas ČR.

Jedná se o prezentaci konceptu "mi adidas", v rámci kterého je každému nabídnuto sestavení běžecké obuvi na míru, což bylo dosud poskytováno výhradně profesionálním sportovcům. 15.–17. května jsou každému zájemci odborní asistenti k dispozici v EXPO stanu v dolní části Václavského náměstí a v neděli 18. května, tedy v den konání hlavního programu Pražského mezinárodního maratonu, bude stan umístěn na Staroměstském náměstí. Zde bude také prezentováno další sportovní zboží adidas, které lze zakoupit se slevou 30 %.

Sestavení bot na míru probíhá podle nejmodernějších postupů. Produktoví experti zákazníkovi nejprve změří délku a šířku chodidla a poté počítačovou technikou a pomocí footscanu odhalí zatížení obou chodidel zákazníka při běhu. Z těchto výsledků je pak vybrán ideální pár bot. Sám zákazník si na závěr volí design, barvu, případně text, který chce mít na botách napsán. Celý proces sestavování bot trvá zhruba 40 minut. V rámci konceptu "mi adidas" jsou zákazníkům nabízeny celkem tři typy běžecké obuvi, a sice pro běh v terénu a dva typy pro silniční běh. Ve čtvrtek 15. května na Václavském náměstí měli návštěvníci prezentace adidas možnost shlédnout sestavování bot pro desetibojaře Romana Šebrleho.

Společně s představováním konceptu "mi adidas" se na Václavském a Staroměstském náměstí koná zábavná show, kterou konkrétně ve čtvrtek 15. května moderoval populární sportovní speaker Jan Kovařík. Nedělní zábavný program na Staroměstském náměstí obstará módní přehlídka kolekce "Colours a Originals" za doprovodu hudby z muzikálu Horečka sobotní noci, vystoupí několikanásobní mistři světa v aerobiku David Holzer, Vláďa Valouch a Jakub Strakoš, mistr světa v bike trialu Martin Šimůnek či Roman Vojtek a Daniela Šinkorová společně s taneční skupinou Universal Dancers.

Tomáš Klement

Vytisknout