Adepty nominace na HME rozšířili Rosolová a Balner

sobota 29. ledna 2011
Denisa Rosolová splnila nominační limit na čtvrtce při mítinku v Bordeaux, tyčkaři Michalu Balnerovi se podařilo totéž na přeborech Prahy.

BORDEAUX –  Bývalá dálkařka a vícebojařka Denisa Rosolová pokračuje v úspěšném přerodu v běžkyni na 400 m. Členka bronzové štafety z HMS a finalistka individuálního závodu na ME v Barceloně vylepšila hned při letošní závodní premiéře na mítinku v Bordeaux své halové maximum na 52.49, čímž o téměř vteřinu vyhověla nominačnímu kritériu pro HME. Svým časem se aktuálně řadí na druhé místo evropských tabulek. „Rozběhla jsem to za 24.8. Na úvod sezóny to bylo náročné, ale jsem spokojená, zlepšila jsem i rekord mítinku," ocitovaly Rosolovou stránky topathletics.org.

Na mítinku startovali i další atleti této manažerské skupiny. Specialistka na 400 m př. a kolegyně Rosolové z oceněné štafety Zuzana Bergrová dosáhla času 54.69, další z finalistů ME, dálkař Roman Novotný, skočil 767 cm. Oběma tak limit unikl.

PRAHA – První den pražských přeborů se vedlo tyčkaři Michalu Balnerovi. Finalista loňského HMS skočil 560 cm, což je hodnota nominačního kritéria pro evropský šampionát v hale. „Skákal jsem jen z dvanácti kroků, takže jsem spokojený," prohlásil Balner.
Druhé místo v soutěži obsadil Jan Kudlička po výkonu 530 cm, třetí byl Adam Pašiak s 5.20 m. Další příčka připadla Romanu Šebrlovi, který předvedl 470 cm. Legenda světového víceboje pak ještě závodila na pořekážkách (ve finále 8.15), na původně nahlášenou dálku však nenastoupila.

Ženskou tyčku vyhrála Jiřina Ptáčníková výkonem 440 cm a navázala tak na své den staré vítězství z Drážďan (4.50). Romana Maláčová, která byl s 430 cm v Německu třetí, v Praze nestartovala.