přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. března 2003, 18:29

Adam Ptáček na "inspekci" haly

Víceúčelová hala Sazka, ve které by se mělo v roce 2007 konat halové mistrovství Evropy v atletice, roste jako z vody. Již nyní dosahuje výšky čtyřpatrové budovy a v dubnu se bude osazovat střecha.

Dnes se na stavbu přijelo podívat vedení Českého atletického svazu společně s tyčkařem Adamem Ptáčkem. Mluvčí společnosti Bestsport Jan Vala podrobně popsal, jak bude vypadat "atletická" varianta víceúčelové haly. "Spodní patra tribun se automaticky zasunou a místo ledové plochy se vytvoří nová podlaha. Na ni se poté umístí atletická dráha. Ta bude rozebíratelná a její postavení bude trvat v průměru jeden jediný den."

Výkonům předních atletů tak bude moci přihlížet kolem 10 tisíc diváků.
Adam Ptáček společně s ředitelem Českého atletického svazu Františkem Fojtem a předsedou mezinárodní komise ČAS Liborem Varhaníkem tak mohli porovnat současný stav s modelem atletické varianty haly, kterou předložili zástupci Haly Sazka. "Atletická varianta víceúčelové haly bude splňovat všechny požadavky, které jsou nutné k pořádání tak významné atletické události, jako je halové mistrovství Evropy," upozornil Libor Varhaník.

Karolína Farská

Vytisknout