přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. ledna 2004, 13:23

Adam Ptáček ladí formu na Kanárských ostrovech

Už na druhé soustředění u Atlantského oceánu během této zimní přípravy se dnes vydal český rekordman ve skoku o tyči.

V ranních hodinách Ptáček odletěl z ruzyňského letiště spolu s trenérem Bolkem Paterou, dálkařkou a svou přítelkyní Lucií Komrskovou a dalším tyčkařem Alešem Hončlem. Včera odpoledne Ptáček ještě trénoval, ale dostavily se drobné zdravotní potíže. „Byl to poměrně náročný trénink, spousta skoků, bohužel Adama trochu trápí rýma,“ vysvětlil Bolek Patera, který se zmínil i o Aleši Hončlovi, pravidelném tréninkovém partnerovi českých reprezentantů z Paterovy skupiny: „Vypadá nadějně, očekávám, kdy se už prosadí. Na velkých závodech se mu zatím vždycky něco nepovedlo.“ Hončl má osobní rekord 5.22 m, ten však v uplynulé sezoně nevylepšil.

Po vydařeném soustředění v prosinci loňského roku se tedy Adam Ptáček po krátké době vrací na ostrov Lanzarotte, kde tentokrát stráví dva týdny. „Smyslem je teď hodně naskákat. Začali jsme s určitým zpožděním, což je ale u mě obvyklé,“ uvedl Patera k prvku, na nějž se třiadvacetiletý tyčkař na nadcházejícím soustředění zaměří především. „Skákání bude možné za předpokladu, že na Kanárech nebude příliš silný vítr. V opačném případě budeme pilovat hlavně techniku a půjdeme do rychlosti. Musíme se přizpůsobit počasí,“ pokračoval Patera. Aktuálně je předpověď počasí na Kanárských ostrovech příznivá, teplota by se měla pohybovat okolo 20°C.   

Pro právě se rozbíhající halovou sezonu mohou mít Ptáček s Paterou po právu smělé plány. Předchozí příprava vyšla zcela podle představ, Ptáček se cítí fyzicky v životní formě, loni se stal druhým mužem světových halových tabulek. „Pevně doufám, že se nám podaří zopakovat loňskou halovou sezonu a přidat i něco navíc,“ prohlásil Bolek Patera v předvečer odletu na Kanárské ostrovy.

Tomáš Klement

Vytisknout