přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. června 2007, 09:45

Adam Ptáček je v domácím ošetřování

Vyšetření lokte prokázalo, že se nejedná o zlomeninu. Tyčkař pražské Dukly má však ruku v sádře a nad délkou rehabilitace stále visí otazník.

Po včerejším nešťastném pádu při skoku na 5.86 metru na Pražské tyčce byl Adam Ptáček odvezen sanitkou do motolské nemocnice. Po podrobném rentgenovém vyšetření lokte se naštěstí neprokázala žádná zlomenina, pouze vykloubení. Adam dostal na ruku sádru a byl propuštěn ještě včera večer do domácího ošetřování.

"Došlo k traumatickému vymknutí lokte s poraněním okolních vazů, rentgen naštěstí nepotvrdil zlomeninu," informoval Milan Smejkal, lékař mítinku. Přibližně za 10 dní proběhne kontrola, na které bude opět provedeno rentgenové vyšetření, po němž se rozhodne, zda bude nadále potřeba sádra, či již bude možné používat pouze ortézu a zahájit rehabilitaci. "Délku fixace lokte a rychlost hojení určí až následná vyšetření, na další kontrole budeme moudřejší," dodal Smejkal. Další vývoj v souvislosti s Adamovým návratem do tréninkového procesu proto v současné chvíli nelze odhadnout.

Karolína Farská

Vytisknout