přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

22. února 2007, 14:58

465 růží pro Katku Baďurovou!

Přítel české rekordmanky ve skoku o tyči Tomáš Janků dodržel svůj slib! Na čtvrteční tiskové konferenci předal překvapené Kateřině Baďurové 465 červených růží.


Foto: Jan Rein

Po skončení tiskové konference k halovému mistrovství ČR a Evropy předal ředitel Českého atletického svazu František Fojt slovo výškaři Tomáši Janků. Ten se postavil a za přítomnosti televizních kamer a blesků fotoaparátů ještě jednou poblahopřál své přítelkyni Kateřině Baďurové k českému rekordu: "Slíbil jsem, že až Katka překoná český rekord, dostane tolik růží, o kolik překoná hranici čtyř metrů. Takže gratuluji a rád bych ti předal 65 růží." Zvedl se a zašel za reklamní stěnu. Kateřina očekávala velký puget 65 růží, ale Tomáš Janků začal tahat obří konstrukci košů, ve které bylo 465 květin!

"Ty jsi se zbláznil," zašeptala na hranici slyšitelnosti v první reakci dojatá Kateřina. Na tiskovou konferenci přijela přímo z letiště. "Moc děkuji," řekla jen, oba atleti se políbili a začal čas na otázky novinářů. "O růžích jsem se dozvěděla a byla na ně připravena," řekla Baďurová. "Ale věděla jsem jen o 65 květinách, tohle jsem v žádném případě nečekala."

Tomáš Janků zase Kateřinu přes média upozornil, ať neočekává takovýto obří dar za každý následující český rekord. "Věřím, že Katka při současné formě ještě letos několikrát národní rekord překoná. Ale už jsem jí naznačil, že další takový obří dar by následoval jen při rekordu světovém. A nemusely by to být růže, protože Katka miluje narcisky, ale možná by to bylo úplně něco jiného." A zároveň potvrdil, že ve světový rekord skutečně věří. "Samozřejmě Jelena Isinbajevová nastavila hranici neuvěřitelně vysoko, ale Katka je mladá a má všechno před sebou. Je konečně zdravá a dokazuje, že když ji netrápí zranění, podává skvělé výkony."

Kateřina Baďurová na oplátku přislíbila, že se o další vylepšení rekordu pokusí v sobotu v rámci halového mistrovství republiky. "Včera ve Stockholmu jsem měla dva nadějné pokusy na 468 centimetrů. Na sobotní závod se těším, určitě budu chtít jít na rekord."

Předáním růží, které se před tiskovou konferencí třikrát přepočítávaly, dnešní den pro oba atlety zdaleka nekončí. "Katčin rekord jsme ještě vůbec nijak neoslavovali," řekl Janků. "Nebyl na to teď čas, ale dnes jsme večer pozvaní do divadla, takže si snad na sebe konečně čas uděláme."

David Klempíř

Vytisknout