přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

„Ostrava 2011“ rozjela své internetové stránky

Organizační výbor Mistrovství Evropy do 23 let, které hostí severomoravská metropole, včera spustil oficiální web. Šampionát se uskuteční za necelé dva roky 14. až 17. července.

617 dní, přesně tolik zbývá do zahájení mistrovství Evropy „nejstarší“ mládežnické kategorie. Hostí jej Ostrava, místo, kde se předloni odehrál světový šampionát dorostenců, tedy 16- a 17letých. Již nyní si však na stránkách www.ostrava2011.com můžete prohlédnout, jak probíhají přípravy na tuto z mezinárodního pohledu bezpochyby vrcholnou akci přespříštího léta u nás.

„Mistrovství Evropy do 23 let je nesmírně důležité pro rozvoj evropské atletiky,“ píše v úvodním slovu předseda organizačního výboru mistrovství a také ČAS Libor Varhaník. „Šampionát představuje most mezi juniorskou a seniorskou konkurencí a nabízí skvělou příležitost pro aspiranty na olympijské, světové, a evropské šampiony poměřit se s nejlepšími atlety své věkové kategorie.
Těšíme se na Vás v Ostravě v červenci 2011 při čtyřech dnech napínavých atletických soutěží,“
uzavírá Varhaník.

Místní organizační výbor ME má dvě vrstvy, v řídící úrovni funguje jeho předseda Libor Varhaník, místopředsedou je Lubomír Pospíšil, náměstek primátora města Ostravy, členy jsou pak ředitel ČAS František Fojt a další z náměstků ostravského primátora Zdeněk Trejbal. Operativní úroveň vede místopředseda ČAS Oldřich Zvolánek.

Jeho tým také připravil stránky mistrovství Evropy. „Samotný web připravovali tři lidé, udělali to vlastně zadarmo, z atletického srdce,“ říká Zvolánek. „Abychom to celé dostali do stavu, který je nyní, dalo to práci od letošního června. Každá změna musela být schválena od evropské asociace a vyjadřovali se k tomu také předseda a ředitel ČAS. Původně měl být web spuštěn hned v červenci po Kaunasu. Vzhledem k tomu že byla potřeba ještě řada změn, odložili jsme rozjezd až na nynější dobu,“ popisuje Zvolánek genezi stránek.

Web „Ostrava 2011“ nyní nabízí již vcelku komplexní informace. Základní instrukce tu najdou reprezentace účastnící se ME, média, diváci i návštěvníci města. Samozřejmostí je složení organizačního výboru a kontakt na něj nebo fotogalerie sportoviště, ubytování apod. Pořadatelé také vyzývají zájemce-dobrovolníky o práci při mistrovství Evropy.

Michal Procházka

Vytisknout