přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. listopadu 2007, 14:20

"Lví srdce" nekončí

Na trh přišla kniha o trojnásobném mistru světa Tomáši Dvořákovi. Jmenuje se příznačně TOMÁŠ LVÍ SRDCE a dnes byla slavnostně pokřtěna.

Publikaci napsal spisovatel Petr Čermák a dnes ji pokřtil společně s Tomášem Dvořákem a kmotrami Barborou Špotákovou a letošní českou vicemiss Evou Čerešňákovou. "Byl jsem vlastně pouhým zlodějem Tomášových myšlenek," řekl autor Petr Čermák. "Není to zdaleka jen má knížka, je stejně tak Tomášova. A já o něm po právu píši jako o usmívajícím se slunci a o velkém srdci, které má."

"Nemám potřebu sepisovat memoáry, ale pro spolupráci na této knize jsem se rozhodl po předchozích nabídkách," nechal se slyšet trojnásobný mistr světa. "Dostával jsem nabídky už dříve, ale bylo to ve stylu Z atleta tanečníkem, to jsem nechtěl." V knize prý odpovídá otevřeně na mnoho otázek ze své bohaté kariéry. "Už první schůzka a rozhovor s autorem mi byl milý, nedělalo mi problém odpovídat otevřeně. Zatím jsem však nesebral odvahu publikaci přečíst," dodal s úsměvem.

Kniha TOMÁŠ LVÍ SRDCE by neměla být tečkou za sportovním životem. "Ačkoliv jsem teď převážně trenérem na Dukle, touha závodit je i v příštím roce. Uvidíme, co na to řekne mé tělo. Pořád zkouším, co mé tělo vydrží." Tomáš Dvořák s aktivní atletikou v žádném případě nekončí, ale věnovat se chce především svým svěřencům: "Práce trenéra mě baví a moc. Těším se na závody, kde se projeví práce, kterou jsme do toho dali. Čtrnáct svěřenců se zdá hodně a zabere to dost času a energie, ale v tomhle si věřím. Netrénuji už sám s klukama třikrát týdně, spíš jsem figurant, na sobě jim ukazuji, co se má a nemá dělat. Přípravu na sezonu 2008 začnu v polovině prosince. Od nového roku už by to mělo nabrat tréninkový styl. Olympijský červíček ve mně hlodá, ale priorita je, aby se na ni dostal někdo z mých svěřenců."

Kniha TOMÁŠ LVÍ SRDCE je volně v prodeji od 12. října a k dostání je běžně v knihkupectvích.

David Klempíř

Vytisknout